Haber

Mart'ta Sahne Pulcherie'de!

Mart'ta Sahne Pulcherie'de!

2019.03.01 00:00
| |
0
|
3111


Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, Mart ayında yine dopdolu.

Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, Mart ayında yine dopdolu. Sahne Pulchérie'de seyirci karşısına çıkan tiyatro oyunları arasında Tehlikeli Oyunlar (Seyyar Sahne), Batı (Kirpi Tiyatro), Hoşdeng (Ezgi Çelik & Ani Haddeler Pekman), Artık Bir Davan Var (BGST Tiyatro), Zabel (BGST Tiyatro), Kürklü Venüs (Yolcu Tiyatro) ve Vicdani'nin İçinde Bir Hissikablelvuku (Fitiko Kumpanya) yer alıyor.  Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen ücretsiz film gösterimleri kapsamında ise bu ay, Thomas Salvador'un yönettiği 2013 yapımı Vincent'ın Pulu Yok izlenebilecek. Ayrıca Mart’ta Beyaz Perdede Tiyatro etkinliği kapsamında Denis Podalydès'in rejisiyle Comédie Française'de hala sezonda sahnelenmeye devam eden Molière'in Scapin'in Dolapları oyununun profesyonel kaydı, Kirpi Tiyatro, Pathé Live ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Sahne Pulchérie'nin ekranında Türkçe üst yazılı olarak izlenebilecek. 


2 Mart Cumartesi (20.30): Tehlikeli Oyunlar – Seyyar Sahne
8 Mart Cuma (20.30): Batı – Kirpi Tiyatro
9 Mart Cumartesi (20.30): Hoşdeng – Ezgi Çelik & Ani Haddeler Pekman
15 Mart Cuma (20.30): Scapin'in Dolapları – La Comédie Française – Beyaz Perdede Tiyatro
16 Mart Cumartesi (20.30): Artık Bir Davan Var – BGST Tiyatro
22 Mart Cuma (20.30): Zabel – BGST Tiyatro
23 Mart Cumartesi (20.30): Kürklü Venüs – Yolcu Tiyatro
29 Mart Cuma (20.30): Vicdani'nin İçinde Bir Hissikablelvuku – Fitiko Kumpanya
30 Mart Cumartesi (20.30): Vincent' ın Pulu Yok – Film Gösterimi (Ücretsiz Etkinlik)


Sahne Pulchérie Hakkında: 

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde açılan Sahne Pulchérie, Beyoğlu'nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla beraber çağdaş dans, performans, kukla oyunu gibi farklı sahne sanatlarına yıllardır ev sahipliği yapıyor. Sezon gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie'nin bugüne dek ağırladığı topluluklar arasında, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Ustaların Sahnesi, Tiyatro BeReZe, Şermola Performans, Seyyar Sahne, Tiyatro Hemhâl, BGST Tiyatro, REST Tiyatro, Fitiko Kumpanya, Kirpi Tiyatro ve Yolcu Tiyatro gibi birçok isim yer alıyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie'deki tüm oyunlar Fransızca veya İngilizce üst yazıyla sahneleniyor. 

Sahne Pulchérie

sahnepulcherie@sp.k12.tr
Facebook.com/SahnePulcherie
Twitter.com/SahnePulcherie
Instagram.com/sahnepulcherie

Anahtar Kelimeler: sahne pulcherie

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir