OYUNLAR

Sanat

Sanat

Oynadığı Sahneler


Etkinlikler

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerikler
Dramaturgi Arama

 • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
 • Sahneleyen Tiyatro: Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu
 • Oyun Durumu: Oyun Gösterimde
 • İlk Oynama Tarihi: 18.Kasım.2017
 • Süre:
 • Gösterim Sayısı: 4
 • Sosyal Medya:
 • Kadro:

  YAZAN: YASMİNA REZA
  ÇEVİREN-YÖNETEN: GENCAY GÜRÜN
  SAHNE TASARIMI: BARIŞ DİNÇEL

İlişkili Kişiler

Mutlu Güney
(Oyuncu, Reji Asistanı +2)

Konu

“Sanat” oyunun prömiyeri, 18 Kasım 2017, Cumartesi akşamı, İstanbul’un yeni kültür-sanat mekânı artısahne Mecidiyeköy’de gerçekleşirken, mekân da perdelerini ilk kez “Sanat” oyunuyla açacak.
 
“Sanat”, satın alınan bir sanat eseriyle sorgulanan bir dostluk hikâyesi, entelektüel tartışmaların satır arasına gizlenmiş bir hesaplaşma. 25 yıllık bir dostluğa “nefret” karıştıran şeyin satın alınan beyaz, bembeyaz bir tablo olması ironik gelebilir. Lakin Marc, Serge ve Yvan, çok pahalıya satın alınan bir sanat eserinin adeta enkazı altında kalacaktır. Sanatsal eleştirilerle başlayan zıtlaşmaları, gitgide onları da ele geçirip kendilerini, hayatlarını ve dostluklarını adeta bir uçuruma doğru sürükler. İç hesaplaşmalar, sert yüzleşmeler nihayetinde bitme noktasına gelen bir dostluğa uzanır. Fransız roman, senaryo ve oyun yazarı Yasmina Reza’nın yaşadığı bir olaydan yola çıkarak kaleme aldığı “Sanat” sahnelendiği tüm zamanlarda ve ülkelerde büyük beğeni topladı. 
 
Prömiyeri 18 Kasım 2017, Cumartesi akşamı saat 20:30’da artısahne Mecidiyeköy’de gerçekleşecek olan “Sanat” oyunu; 19 Kasım Pazar günü 16.00’da yeniden artısahne Mecidiyeköy’de, 20 Kasım Pazartesi akşamı 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 23 Kasım Perşembe akşamı 19.30’da ise Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak. “Sanat” oyununun biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.  

Anahtar Kelimeler: sanat

0
|
6066


0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE