MAKALELER

Ölüm Tuzağı...

2023.03.29 00:00
| | |
3858

Dün gece Sidney Bruhl'un Westport, Connecticut'taki evinin çalışma odasındaydım.

Dün gece Sidney Bruhl'un  Westport, Connecticut'taki evinin çalışma odasındaydım.Duvarlarda tabancalar, kelepçeler, gürzler,  kılıçlar, baltalar.Bir bıçak...yanan şömine.Ürperdiğimi hissettim bir an.Sanki esrarengiz, ters giden birşeyler olacaktı.

Ira Levin'in 1978 yılında yazdığı, Hilal Arslangiray Kazanbal'ın dilimize çevirdiği " Ölüm Tuzağı "(" Deathtrap ") adlı gerilim / komedi tarzı oyunun;  Yönetmenliğini Altuğ Görgü, Genel Sanat Yönetmenliğini Ahmet Kazanbal, Yapımcılığını ise Gate Production üstlenmiş.

Metin Coşkun, Mine Tüfekçioğlu, Ayşe Kökçü, Altuğ Görgü, İsmail Dündar'ın incelikli, uyumlu, başarılı oyunculukları, etkileyici dekor, kostüm, ışık tasarımları izleyicinin beğenisini kazanıyor.

Sidney, Myra, Helga, Cilfford, Porter beş farklı karakter, beş farklı tutku, beş farklı hayat...oysa ayrımında olmasalar da, hepsi tek bir tutkunun esiriydi.Ve amaçlarına ulaşmak için herşeyi göze almışlardır.Hiçbiri masum değildi aslında, sadece 'masum gibi' görünme çabasındaydılar.Ve oynanan hayli kanlı bir oyundu...üstelik bir kişi kazanacaktı.Ya da kazandığını zannedecekti.

Bu sezon izlediğim " Ölüm Öpücüğü ", " Bence Katil Öldürdü " nün ardından " Ölüm Tuzağı " için de polisiye oyunları sevenler kaçırmasın, hemen izlesin derim.Beğeneceğinizden eminim.

Anahtar Kelimeler: ölüm tuzağı0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.
Diğer Yazıları

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir