Haber

Ocak Ayında MOİ sahne'de

Ocak Ayında MOİ sahne'de

2017.01.09 00:00
| |
0
|
4119


Birbirinden keyifli tiyatro oyunları MOİ Sahne’de

İstanbul’un en renkli sahnesi MOİ Sahne'de,  13 Ocak Cuma günü 'Popüler Gerçek' adlı oyun sahnelenirken,  'Canım Kardeşim Müzikali 2' çocuklara hafta sonu gündüz neşesi yaşatacak. 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar akşamında da  sırasıyla 'İki Bekar' ve 'Alevli Günler' adlı tiyatro oyunları sergileniyor
Mall of İstanbul’da yer alan MOİ Sahne’de yetişkinler ve çocuklar için birbirinden keyifli oyunlar izleyicilerini bekliyor. 
13 Ocak Cuma günü saat: 20.30'da, Kerem Atabeyoğlu, Almila Uluer Atabeyoğlu, Emel Çölgeçen, Nihal Usanmaz ve Cem Uslu'dan oluşan oyuncu kadrosuyla 'Popüler Gerçek' adlı tiyatro oyunu sahnelenecek.

Ekip Tiyatrosu ve Tiyatro İstanbul işbirliği ile sunulan oyunda, dünyaca ünlü uluslararası bilişim firması Virtual'in Türkiye ofisi Virtual Turkey bir yarışma düzenliyor. Yarışmayı kazanan talihli kişinin ödülü, Virtual Turkey'in 'kreatif ve eğlenceli' ofisinde 1 saat boyunca misafir edilmek olacaktır. Bu eğlenceli oyunda işler beklenildiği gibi gitmez.

14 Ocak Cumartesi günü saat: 20.30'da Duru Tiyatro'nun organizasyonuyla sunulan oyun ise, 'İki Bekar'. Emre Kınay ve Evrim Alasya'nın canlandırdığı Shanette ve Jack, arkadaşlarının çöpçatanlığıyla bir düğün davetinde aynı masaya  otururlar. İzleyiciler için de, komik hikaye böylece başlar.

15 Ocak Pazar günü saat: 19.00'da, çağdaş bir 'Yaşar- Yaşamaz' hikayesi sunan 'Alevli Günler' adlı oyun sahneleniyor. Çocukluğundan beri hiç ayrılmamış üç arkadaştan biri kansere yakalanır. Trajikomik oyunda, farklı inançlara sahip insanların sistem tarafından dışlanarak yok sayılması anlatılıyor. İstanbul Halk Tiyatrosu organizatörlüğünde sahnelenen oyunun oyuncuları ise Cem Davran, Erkan Can, Yıldıray Şahinler, Bahtiyar Engin ve Simge Defne. 

Çocuk oyunu 'Canım Kardeşim Müzikali 2' 14 ve 15 Ocak'ta MOİ Sahne'de 

TRT ekranlarında çocukların severek izlediği Mine ve Müge kardeşlerin maceralarını anlatan ‘Canım Kardeşim’ çizgi dizisinin sahneye uyarlanmış müzikali, 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar günü saat 13.00'da MOİ Sahne'de gösterilecek. Eğlenceye doyulamayan müzikalde salonları dolduran çocuklar ‘Canım Kardeşim’in kahramanlarıyla danslar edip, şarkılar söyleyecek. Gergedan Yapım organizatörlüğünde sahnelenen oyunun yazarı Murat Kürüz, yönetmeni Murat Ergür. Müzikler Kenan Yılmaz’a ait. Yapımcı ise Cengiz Şahin.
Etkinliklerin biletleri www.biletix.com’dan ve MOİ Sahne gişesinden temin edilebiliyor. Tüm etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi www.moisahne.com adresinden alınabiliyor. 

Anahtar Kelimeler: moi sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir