Haber

MOİ Sahne'de gelecek hafta programı dopdolu

MOİ Sahne'de gelecek hafta programı dopdolu

2017.03.21 00:00
| |
0
|
5800


İstanbul’un en renkli sahnesi MOİ Sahne 27 Mart 2 Nisan haftası; birbirinden keyifli tiyatro oyunları, konserler ve sahne gösterileriyle dolu olacak.

MOİ Sahne’de gelecek hafta

İstanbul’un en renkli sahnesi MOİ Sahne 27 Mart 2 Nisan haftası; birbirinden keyifli tiyatro oyunları, konserler ve sahne gösterileriyle dolu olacak. Etkinlik takvimi şöyle:

29 Mart Çarşamba günü saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Alevli Günler’
‘Alevli Günler’ komedi oyunu MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşacak. Çocukluklarından beri ayrılmamış üç arkadaştan biri mahallenin kasabı, biri muhasebeci biri de Türk kültürü profesörü olmuştur. İçlerinden biri kanser olur ve öldükten sonra yakılmak ister. Hasta olan arkadaşlarının bu isteğini yerine getirmek ise oldukça zordur. Üç arkadaşın farklı düşünceleri sebebiyle, başvurdukları her mecrada başka bir komedi yaşanır. Irmak Bahçeci’nin yazdığı Yıldıray Şahinler’in yönettiği oyunda; Cem Davran, Bahtiyar Engin, Yıldıray Şahinler, Selin Yeninci ve Erkan Can rol alıyor.

30 Mart Perşembe günü saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Aşk Bu Mu?’
1001 Sanat’ın iddialı oyunu ‘Aşk Bu Mu? MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşacak. Oyun, yüzyıllardır farklı düşünen farklı hisseden ve yaşayan kadın ve erkeğin hiç bitmeyen komik çatışmalarını konu alıyor. Otoriteler tarafından “Evlenmeden önce kesinlikle izlenilmesi gerek’’ şeklinde yorumlanan oyun, hayatımızın içinde yer alan ancak ıskaladığımız her şeyi komedi diliyle gösteriyor. Onur Sermik’in yazdığı, Paşhan Yılmazel’in yönettiği oyunda Paşhan Yılmazel ve Yasemin Öztürk rol alıyor.

31 Mart Cuma günü saat 21.00’da ‘Yaşar’ konseri
Fizy Kış Konserleri kapsamında düzenlenecek olan konserde Yaşar, geçmişten günümüze en sevilen şarkılarını seslendirecek.
1 Nisan Cumartesi günü saat 21.00’da ‘Fettah Can’ konseri
Fizy Kış Konserleri kapsamında düzenlenecek olan konserde Fettah Can sevilen şarkılarını seslendirecek.

2 Nisan Pazar günü saat 13.00 ve 15.00’da çocuk oyunu ‘Harika Kanatlar’ ve saat 19.00’da Ali Poyrazoğlu ile ‘Ben Eskiden Küçüktüm’ tiyatro oyunu

TRT Çocuk ekranlarının sevilen yapımı ‘Harika Kanatlar’ müzikal sahne gösterisiyle Pazar günü iki farklı seansta çocuklarla buluşacak.

“Ben Eskiden Küçüktüm’’, oyuncuların, palyaçoların, kuklaların, canlı müziğin ve dansın iç içe olduğu bir güldürü. Ali Poyrazoğlu yönetimindeki oyunda kukla ustası Karel Brozek’in yanında Fransız sirk sanatları hocası Dominique Denis’in de performansları izleniyor. Yazın ortasında kar yağan oturma odası, gökyüzünde iki tane ay olan hayaller ülkesi oyunun rengarenk sahnesine dönüşüyor. Yaşama tutunmanın, insandan insana sevgi köprüleri kurmanın yollarını anlatan oyun izleyiciyi düş gücünün sınırlarında gezdiriyor.

Etkinliklerin biletleri www.biletix.com’dan ve MOİ Sahne gişesinden temin edilebiliyor. Tüm etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi www.moisahne.com adresinden alınabiliyor.

Anahtar Kelimeler: moi sahne, 1001 sanat, Alevli Günler, aşk bu mu?

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir