Kişiler: Selen Şeşen


|
0
|
5434
Kariyer Bilgisi

Altıdan Sonra Tiyatro’nun gönülden üyelerinden. 6’dan önce de tiyatrodan tiyatroya koşturmakta, “Mühendislik mi okusam?”, sorusuyla cebelleşmektedir. 1990 doğumlu. 2013 yılında mezun olduğunu zannettiği Güzel Sanatlar Oyunculuk Bölümü’nden 2016 diploma tarihiyle mezun olmuştur. Okulda öğretmenin verdiği ve verdiğini hatırlamadığı bi’ödevle hayran olduğu “yazar” Yiğit Sertdemir’le röportaj yapıp “dolaylı yolla” 6’danSonra’yla ilk iletişimini kurdu. 6’danSonra’nın “Gönüllülük” mailini gördüğünde mekanda bitti, o günden beri kök salıyor. (İkibinon) Milliyet Sanat dergisinde redaktör olarak çalıştı. Dergiye ve gazetenin kitap ekine yazılar yazdı.

Mezun olduktan sonra (2013 kabul edelim) AltKatSanat ve İTÜ Müzikal Topluluğu’nda oyunculuk eğitmenliği yaptı. Gitmeyi çok sevdiği bir barda kendini barmaid olarak buldu. O barda doğaçlama tiyatro ekibiyle sahne aldı, o barın hesaplarını yaptı, şimdi evde çeşitli kokteyller yapıyor. Bu da böyle bir anı. Gökhan, Demet, Atilla ve Asu’nun kızı, Selin’in kardeşi, Serhan’ın kuzeni, biraz hoyrat, kendini 17 falan zanneden bir kızımız.

 Eleştirmen Notları

Yokuş Aşağı Emenetler - Altıdan Sonra Tiyatro

Palyaçonun ( Selen Şeşen) hikayesi sözlerinde değil bedeninde saklı. Oyunun hem seyirci için hem de oyuncu için belki de en zor kısmı bu. Her an sokak gösterileri izlemeye alışkın olan insanlar da size katılıyorlar fakat bir farkla. Bir palyaçonun pek de enteresan olmayan gösterisini izleyen bu kulaklıklı insanların ne yapmaya çalıştıklarını anlamaya çalışan insanlar son derece mütecaviz şekilde yaklaşıyorlar. Onların şaşkınlığı ve yoğun merakı karşısında konsantrasyonu korumak nerdeyse mümkün değil. Palyaçonun hikayesine de son verildiğinde İstiklal Caddesi’nden Kumbaracı Yokuşu’na dönen sokağın köşesinde sokaklarda yaşayan bir kız karşılıyor kızı.  Mehmet Bozkır

devamı...

 
Yorum

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.


E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir