Kişiler: Devrim Evin


|
0
|
3498
Kariyer Bilgisi

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı
Eleştirmen Notları

Derya Gülü - Adana Devlet Tiyatrosu

(Sinan) Devrim Evin.

Sinan karakteri ;yeni bir hayata başlarken , diğer yandan kardeşini aramak için çıktığı macerada kendini hiç beklemediği bir ortamda bulmanın tedirginliği ve çekingenliği içerisinde arayışlarından hiç vazgeçmeyen bir karakter.
 
Bu zorlu ve sonu belli olmayan yolda kaybedecek hiçbir şeyi olmayan erkek karakterinin, hiçliğin kıyısındaki umutsuz çizdiği profil üzerine çok çalışmalı.
 
Mimik ve jestler abartılı, duygu ritmini bozan, gerçekliği yansıtamayan bir çizim. Buna rağmen oyundaki, sadakat ve aşk arasında gelip gitmeleri, çaresiz ve ne yapacağın bilemeyen bir adamı çok iyi yansıtıyor. Ekip uyumuna diyecek bir şey yok. Pek sırıtmadığını söyleyebilirim.    İhsan Ata

devamı...

Bir İnsan, Bir Ağaç, Bir Köpek - Adana Devlet Tiyatrosu

Yönetmen Umut Toprak ve dramaturg Şirin Toprak’ın oyun metnine verdiği önem ve metni doğru yorumlaması oyunun en büyük başarılarından. Yönetmen, Devrim Evin’in oyunculuğuna serbestlik tanımakla birlikte insanın doğa ile mücadelesinde doğaya karşı aldığı yenilgiyi, psikolojik çöküşü ve kabullenişi kahraman üzerine de yansıtabiliyor. 


Tek kişilik bu oyunda Lazar’ı canlandıran Devrim Evin, fiziksel ve vokal gücünü de kullanarak insanın korku, hırs, acıma, çaresizlik gibi hallerini anlık durumlara uygun bir şekilde başarıyla yansıtabilmiş. Devrim Evin’in alçalıp yükselen hislerle beraber oraya çıkan vokal gücü seyircinin oyunu takip etmesini de kolaylaştırıyor. Mustafa Bal

devamı...
Yorum

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.


TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir