Kişiler: Ayla Kaymak


|
0
|
8184
Kariyer Bilgisi

Mersin Üniversitesi G.D.F. Tiyatro Bölümü


1979 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. 2002 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. Ceviz ile Karınca Dost Olunca, Kurtuluştan Kuruluşa, Yeşil Gece, Yıldız Olmak Kolay mı, Atları da Vururlar, Sandalım Kıyıya Bağlı, Kanlı Nigar, Küçük Bir Mucize, Derbi ya da Darbe, Büyümek İstiyorum adlı oyunlarda oynadı. 

2003 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 2011 yılında Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyuncu olarak çalışmaya başladı. 

Rol aldığı oyunlardan bazıları: Külhanbeyi Müzikali; Güneşin Çocukları. ‘’Güneşin Çocukları’’ adlı oyunda yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. 

Külhanbeyi Müzikali, Aşkbu-mu.com, Sıkıyönetim, Hoşo’nun Utancı ve Tüy adlı oyunlarda asistanlık yaptı. 

2008 yılında Ankara Sahne Sanat Tiyatrosu’nda Orhan Asena’nın Öç adlı oyununu yönetti.Eleştirmen Notları

Külhanbeyi Müzikali - Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Paşa Kızları’nın Mihriban’ında Gözde Ayar, Eda Özdemir (Güllüzar) ve Zeynep Köse (Dilara) arasında bir parmak boyu öne çıkıyor. Hamamdaki Kadınlar’a, Mahkûmlar’a, İstanbullulular’a, Halk’a, Kahve Ahalisi’ne can veren Hüseyin Durak, Okan Yahşi, Canberk Çetin, Emre Koç, Ayla Kaymak, Tuğba Yarbağ, Kadriye Çetinkaya, Evren Erler kadronun uyumlu çalışmasının ve başarısının asla dışında kalmıyor. Üstün Akmen

devamı...

 
Yorum

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.


E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir