Festival

Karagöz Festivali

Karagöz Festivali

2017.09.21 00:00
| |
0
|
4920


25 Eylül - 01 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul yeni bir festivale merhaba diyor.


"KARAGÖZ FESTİVALİ”

25 Eylül -  01 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul yeni bir festivale merhaba diyor. Kökleri geçmişin derinliklerine uzanan, geçmişten günümüze bu toprakların sesi, nefesi, güzündeki gülümsemesi olan Karagöz; İstanbul’un birçok ilçesinde eşzamanlı olarak  seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. 

Türkiye’nin farklı yerlerinden gelecek olan Karagöz sanatkârları, Karagöz gösterileri gerçekleştirmenin yanı sıra çocuklara ve gençlere yönelik Karagöz atölyeleri düzenleyecekler.


 
İstanbul’un birçok bölgesine yayılıp eşzamanlı olarak kültür merkezleri ve okullarda etkinliklerin gerçekleştirileceği festivalde, İstanbul’da bir hafta boyunca Karagöz rüzgarı esecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Yaşayan İnsan Hazinesi” seçilen karagöz sanatçısı Metin ÖZLEN’in “Onur Konuğu” olarak yer alacağı festival kapsamında düzenlenecek ödül töreninde, Karagöz sanatına katkı sağlamış kişilere “Yaşam Boyu Onur” ve “Emek Ödülleri” takdim edilecek. 

UNESCO tarafından “Somut Olmayan Kültürel Miras” olarak tescil edilmiş Karagöz sanatını daha görünür kılmak ve tüm renklerini seyirci ile buluşturmak hedefiyle gerçekleştirilecek olan Karagöz Festivali’ne tüm Karagöz severleri davet ediyoruz.

Festival’in programını www.karagozfestivali.ist adresinden öğrenebilirsiniz.   

 

Anahtar Kelimeler: karagöz festivali, karagöz, hacivat

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir