Haber

İstanbul Deyince Kats Sahne de...

İstanbul Deyince Kats Sahne de...

2018.02.09 00:00
| |
0
|
4330


İstanbul hakkında yazılmış şiirlerden bir derlemeyle, İstanbul sevgisini, eski İstanbul’a duyulan özlemi ve şehrin dönüşüm hikâyesini anlatan,
İSTANBUL’UN UĞRADIĞI HAKSIZLIKLARI,  GERÇEK İSTANBUL TUTKUSUNU ŞİİR ve MÜZİKLE ANLATAN BENZERSİZ BİR GÖSTERİ BAŞLIYOR:
 
“İSTANBUL DEYİNCE”
 
İstanbul hakkında yazılmış şiirlerden bir derlemeyle, İstanbul sevgisini, eski İstanbul’a duyulan özlemi ve şehrin dönüşüm hikâyesini anlatan, Tiyatro Şenay’ın yeni oyunu “İstanbul Deyince” sanatseverlerle buluşuyor! Seyircilerin, İstanbul’un hikayesini, yüz yıllardır İstanbul üzerine yazılmış şiirlerle izleyeceği şiirli-vurmalı gösteride, perküsyon ustası Orhan Topçuoğlu da İstanbul’un seslerine hayat verecek. Topçuoğlu’nun yanı sıra Eda Özel ve Onur Şenay’ın da rol aldığı “İstanbul Deyince”, 15 Şubat Perşembe akşamı Gayrettepe KATS Sahne’de gerçekleşecek prömiyerine, İstanbul tutkunu herkesi bekliyor.
 
“İstanbul Deyince” aklımıza neler gelir neler; bir vapurun çığlığı, bir martının sesi, bir şiirin rüzgârı, bir şarkının ezgisi… “İstanbul Deyince” aklımıza bir masal geliyor. Çağlar boyunca aşk, nefret, özlem ve umut olmuş, hem varlık hem yokluk olmuş bir şehrin başrolde olduğu “İstanbul Deyince” oyununda; sevdiğimiz ve hasret kaldığımız İstanbul’un yok oluş hikâyesini şiirlerden dinliyor, İstanbul’a yapılan ihanetle yüzleşiyoruz. 
 
Perküsyon ustası Orhan Topçuoğlu’nun, milattan sonra 3. yüzyıldan günümüze kadar, İstanbul üzerine yazılmış şiirleri derlediği “İstanbul Deyince” adlı şiirli-vurmalı gösteride; Orhan Topçuoğlu, Eda Özel ve Onur Şenay aynı sahnede buluşuyor. ‘İstanbul sesleri’nin Orhan Topçuoğlu’nun sıra dışı ve usta yorumuyla dinlenebileceği oyunda; yaşadığımız şehrin hikâyesi, şehrin kendi sesleriyle birlikte anlatılıyor. 
 
Özdemir Çiftçioğlu’nun yönetmenliğini, Ümit İlban’ın yardımcı yönetmenliğini, Cengiz Orhonlu’nun ışık yönetmenliğini üstlendiği oyunun dekoru Onur Şenay, kostümleri Özdemir Çiftçioğlu, afiş tasarımı Berkcan Okar, fotoğrafları ise Fethi Karaduman imzası taşıyor. 
 
Tiyatro Şenay’ın, sözleri ve sesleriyle benzersiz bir şehir hikâyesi anlatan “İstanbul Deyince” adlı yeni oyununun prömiyeri 15 Şubat 2018, Perşembe akşamı gerçekleşecek. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir. 
 
 
Bilgi için:
biletix.com
www.tiyatrosenay.com
www.katssahne.com
 
twitter.com/katssahne
facebook.com/katssahne
instagram.com/katssahne
youtube.com/channel
 
 
Derleyen: Orhan Topçuoğlu
Yöneten: Özdemir Çiftçioğlu
Yönetmen Yardımcısı: Ümit İlban
Dekor : Onur Şenay
Işık : Cengiz Orhonlu
Kostüm: Özdemir Çiftçioğlu
Fotoğraf: Fethi Karaduman
Afiş Tasarım: Berkcan Okar
Oyuncular:
Orhan Topçuoğlu
Eda Özel
Onur Şenay
 
Prodüksiyon: KATS Sahne

Anahtar Kelimeler: istanbul deyince, kats sahne, tiyatro şenay

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir