Haber

İlk Buluşma 28 Ekim'de...

İlk Buluşma 28 Ekim'de...

2017.10.23 00:00
| |
0
|
3882


Yıllarca birçok önemli tiyatrocu tarafından sahnelenen “7 Kocalı Hürmüz” oyunu aynı zamanda sinemaya da uyarlandı.
 
 
 
İLK BULUŞMA 28 EKİM’DE: “7 KOCALI HÜRMÜZ” MÜZİKALİ BAŞLIYOR!
 
Müjdat Gezen, Birce Akalay, İlker Ayrık, Yonca Evcimik, Ercan Bostancıoğlu, Suzan Kardeş, Ömür Arpacı, Mehtap Ar, Arzu Okay, Can Bana, Aykut Taşkın, Barış Taşkın, Cengiz Okuyucu ve Cengiz Gezgin’i aynı sahnede buluşturan “7 Kocalı Hürmüz” müzikalinin prömiyeri, 28 Ekim Cumartesi akşamı TİM Show Center’da gerçekleşiyor. Usta oyuncu Müjdat Gezen’in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği “7 Kocalı Hürmüz” müzikali, güçlü oyuncu kadrosunun yanı sıra Barış Dinçel imzalı görkemli dekoru, müzikleri ve sürprizli sonuyla seyircilerini bekliyor. 
 
Yıllarca birçok önemli tiyatrocu tarafından sahnelenen “7 Kocalı Hürmüz” oyunu aynı zamanda sinemaya da uyarlandı. Farklı meslek ve tiplerden 6 kocası olan Hürmüz’ün yedinci kocasıyla evlenmesiyle yaşanan olayları mizahi bir dille anlatan müzikal, iddialı bir kadroyla ve usta tiyatrocu Müjdat Gezen’in yorumuyla yeniden sahneye taşınıyor. Müzikalde, Atilla Özdemiroğlu’nun ünlü bestesi “Yalnız Kullar (Tanrım)” parçasının yanı sıra Sadık Şendil’in vasiyeti üzerine İstanbul türküleri de yer alıyor.
 
Kostüm tasarımını Leyla Gezen ile Bahar Korçan’ın, koreografisini Pınar Ataer’in üstlendiği, müziklerini Emirhan Cengiz hazırladığı müzikalin sahne fotoğrafları Ayşegül Dinçkök’ün, afiş fotoğrafları ise Mehmet Turgut’un imzasını taşıyor. 
 
 
Prömiyeri 28 Ekim 2017, Cumartesi akşamı saat 20.30’da TİM Show Center’da gerçekleşecek “7 Kocalı Hürmüz” müzikalinin biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.
 
Bilgi için: biletix.com
info@timshowcenter.com
 
Adres: Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii
(Darüşşafaka Kampüsü Yanı)
Maslak 34457 Sarıyer/İstanbul
Tel: 0212 286 66 86

Anahtar Kelimeler: Yedi Kocalı Hürmüz, Tim Maslak

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir