MAKALELER

Hani bazen sözcükler gerçekten yetersiz kalır..

2023.01.08 00:00
| | |
1544

Hemen belirtmeliyim ki, Özge Midilli'nin koreografisi her zaman olduğu gibi, oyuna bambaşka bir boyut kazandırırken, dev kuklalara hayat veren....


Cengiz Özek'in yazıp yönettiği, Orçun  Tekelioğlu'nun müzik, Almila Altunsoy'un dekor/ kostüm, Osman Aktan'ın ışık, Nuri Özelçi'min efekt tasarımlarını ve Murat Gökden'in dekor uygulamasını üstlendiği " Benim Küçük Yıldızım " adlı çocuk oyunu için, sadece " Çok başarılı, izleyiciyi memnun kılan, son derece dinamik, etkileyici bir görsel şölen ", demek yetmiyor.

Hemen belirtmeliyim ki, Özge Midilli'nin koreografisi her zaman olduğu gibi, oyuna bambaşka bir boyut kazandırırken, dev kuklalara hayat veren; Mana Alkoy, Kamer Karabektaş, Hasip Tuz, Ayşegül Günyüz Demirci, Özge Kırdı, Pınar Pamuk, Buğra Can İldırışık, Tevfik Şahin'i ayrıca kutlamak istiyorum.

" Benim Küçük Yıldızım " sadece çocuklara özel bir oyun değil, her yaşa seslenen, her yaşın beğenisini fazlasıyla hak edecek, örnek ve ölçüt olarak değerlendirilmesi gereken bir çalışma.

Cengiz Özek şarkılar, danslar ve olağanüstü.güzellikle kuklalarla  rüya gibi bir esere daha imza atmış.

İBBŞT'nin en güzel yapımları arasında çoktan yerini almış " Benim Küçük Yıldızım " ın başarısını, sahnede yaratılan büyülü illüzyonu anlatabilmek için yeni sözcükler arıyorum dakikalardır..bulamam umarım, bağışlanılasıdır.

Anahtar Kelimeler: benim küçük yıldızım, İstanbul Şehir Tiyatrosu0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.
Diğer Yazıları

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir