Haber

Eskişehir'de Ayak Bacak Fabrikası...

Eskişehir'de Ayak Bacak Fabrikası...

2023.08.21 00:00
| |
0
|
1458


Sanatseverlerin yeni sezon programını merakla beklediği Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2023-2024 tiyatro sezonunun açılışı...


ŞEHİR TİYATROLARI’NDA YENİ SEZONUN İLK OYUNU “AYAK BACAK FABRİKASI” 

Sanatseverlerin yeni sezon programını merakla beklediği Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2023-2024 tiyatro sezonunun açılışını Sermet Çağan’ın  “Ayak Bacak Fabrikası” adlı oyunu ile yapacak.


Yeni sezona Ekim ayında yeni projeler ile başlamak için çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdüren şehir tiyatrolarının “Ayak Bacak Fabrikası” adlı oyununun yönetmenliğini İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı oyuncu ve yönetmen Murat Karasu üstleniyor.  

Sanatsal bakış açısı ile Türk Tiyatrosunda özel bir yere sahip olan değerli yazar Sermet Çağan’ın kaleme aldığı ve insanlık tarihi boyunca ezenlerin, ezilenler üzerinde kurduğu otorite, baskı ve kandırmacanın değişmediğini vurgulayan oyun, bilinmeyen bir ülkede geçiyor ve aslında çok iyi bilinen bir konuyu, çarpıcı bir anlatımla ele alıyor.

Dekor tasarımını Devlet Tiyatrosunun usta tasarımcısı Ethem Özbora’nın, kostüm tasarımını Tülay Kale’nin ve ışık tasarımını Mustafa Kala’nın gerçekleştireceği oyunun müzikleri ise Orhan Enes Kuzu’nun imzasını taşıyor. 

İlk kez sahnelendiği 1960’lı yıllarda, ülke çapında ses getirerek seyirci rekorları kıran ödüllü oyun “Ayak Bacak Fabrikası”, Ekim ayının ilk haftasında sezonun ilk oyunu olarak sahnelenecek ve sezon boyunca Eskişehir izleyicisi ile buluşmaya devam edecek. 

Anahtar Kelimeler: eskişehir şehir tiyatrosu, ayak bacak fabrikası

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir