Haber

Düdüklüde Kıymalı Bamya Yeni sezonda Eskişehir'de

Düdüklüde Kıymalı Bamya Yeni sezonda Eskişehir'de

2023.08.21 00:00
| |
0
|
1346


2023-2024 tiyatro sezonunu yeni oyunlarla açacak olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Mehmet Baydur'un...


“DÜDÜKLÜDE KIYMALI BAMYA” YENİ SEZONDA ESKİŞEHİR SEYİRCİSİ İLE BULUŞACAK 

2023-2024 tiyatro sezonunu yeni oyunlarla açacak olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Mehmet Baydur’un  “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı oyununu Ekim ayında sahnelemeye başlayacak. 

Renkli ve farklı bir repertuar hedefi ile çalışmalarına sürdüren şehir tiyatrolarının, sezon başında sahneleyeceği “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı yeni oyununun yönetmenliğini usta rejisör Murat Atak üstleniyor.  

Yazdığı birçok eserle Türk Tiyatrosuna birbirinden değerli tiyatro metinleri kazandıran Mehmet Baydur’un kaleme aldığı oyun, toplumsal yaşayışımıza mercek tutuyor ve sıradan hayatları olan ve kendileri gibi olmayanları da gözünü kırpmadan ötekileştiren, sıradan insanların içler acısı halini, oldukça mizahi bir dille anlatıyor.

Dekor ve kostüm tasarımını Devlet Tiyatrosu tasarımcısı Büşra Doğan’ın, ışık tasarımını ise Soner Erdoğmuş’un üstlendiği oyun Ekim ayı içerisinde ilk gösterimini gerçekleştirecek ve sezon boyunca şehir tiyatroları sahnelerinde Eskişehir izleyicisi ile buluşmaya devam edecek. 

Anahtar Kelimeler: eskişehir şehir tiyatrosu, düdüklüde kıymalı bamya

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir