Eğitim

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tiyatro Kursları Başlıyor

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tiyatro Kursları Başlıyor

2019.09.17 00:00
| |
0
|
10891


Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tiyatro Kursları Başlıyor. Çocuk, gençlik ve yetişkin olmak üzere tüm yaş gruplarına yönelik kurslarla da hizmet vermeye devam ediyor.

Yeni sezonda perdelerini açacak olan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT), sahnelediği profesyonel kadro oyunlarının yanında,  çocuk, gençlik ve yetişkin olmak üzere tüm yaş gruplarına yönelik kurslarla da hizmet vermeye devam ediyor. Yaz dönemi kurslarını başarıyla tamamlayan BBŞT, kış dönemi tiyatro kurslarına da önümüzde ki günlerde başlayacak. İlk günden kontenjanların dolduğu kurslarda yaklaşık 400 kursiyer eğitim alacak.

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun düzenlediği ve 28 Eylül 2019 tarihinde başlayacak olan kurslarda, kursiyerler temel oyunculuk bilgisinin yanısıra, tiyatro kuramı, müzik ve dans konularında da eğitim alacaklar. Yaklaşık 6 ay sürecek eğitimin sonunda kursa katılan öğrenciler dönem içinde hazırladıkları oyunları sergileyecek. 5. sınıftan itibaren her yaş grubundan kursiyerlerin katılabildiği kurslar, Bornova Uğur Mumcu Kültür Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi ile Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi gibi merkezlerde gerçekleşecek.

Anahtar Kelimeler: bornava belediyesi şehir tiyatrosu, bornova belediyesi, bornova kültür merkezi, bornova

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir