Haber

Bir İçeride Biri Dışarıda İki Tutsak Kadın

Bir İçeride Biri Dışarıda İki Tutsak Kadın

2016.11.07 00:00
| |
0
|
2749


Zeynep Özyağcılar'ın kurduğu Tiyatro Martı'nın sanatseverlerle buluşturduğu oyun...

BİRİ İÇERİDE, DİĞERİ DIŞARIDA İKİ TUTSAK KADIN; “DEMİR” ile SAHNEDE!

Kocasını öldürdüğü için müebbet hapse mahkum olmuş bir anne ile kendini belli kalıplar içine tutsak etmiş kızının yıllar sonraki buluşması “Demir” oyunuyla tiyatro sahnesinde. Anne–kız Güzin ve Zeynep Özyağcılar’ın anne-kızı canlandırdıkları “Demir”, iki kadının özlemlerini, acılarını ve yüzleşmelerini sarsıcı bir metinle gözler önüne seriyor.

İskoçyalı tiyatro yazarı Rona Munro’nun dünyanın en önemli tiyatrolarında sahnelenen bol ödüllü oyunu “Demir”; Serkan Üstüner yönetmenliğinde Güzin Özyağcılar ve Zeynep Özyağcılar’ın muhteşem performansıyla sergileniyor. Oyun; kadının savruluşunu, sistemdeki yerini ve pek bilinmeyen yönleriyle kadın dünyasını anlatıyor. 

“Demir”; 15 yıl önce kocasını öldüren ve müebbet hapse mahkûm olmuş bir kadın ile annesi hapse düştüğünde 11 yaşında olan, geçmişi bu travmayla silinen bir kızın, ilk defa bir araya gelme hikayesini anlatıyor. Hapishanenin görüşme odasında ilk anda birbirlerini tanıyamayan anne-kız, konuşmaya başladıktan sonra geçmişi, aslında kendilerini, kendi özlerini ve özlemlerini ararlar.   

Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı’nın sanatseverlerle buluşturduğu oyunun başrollerinde; Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay yer alıyor. Oyunun yönetmen yardımcılığını ve dramaturgluğunu Hande Ören, dekor tasarımını Cihan Asar, müziklerini ise Selimcan Yalçın gerçekleştiriyor.   

“Demir”;  sezon boyunca İstanbul’un farklı salonlarında izleyicisiyle buluşmaya devam edecek. 

Bilgi için:
    
www.biletix.com 
www.tiyatromarti.com 
facebook.com/tiyatromarti14/
twitter.com/tiyatromarti1
instagram.com/tiyatromarti/

Anahtar Kelimeler: tiyatro martı

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir