Haber

Bambu Sahne'de Prömier Heyecanı

Bambu Sahne'de Prömier Heyecanı

2020.10.14 00:00
| |
0
|
2533


Bambu Tiyatro'nun 2020-2021 sanat sezonu için hazırladığı ilk oyun Lena, Leyla ve Diğerleri 24 Ekim'de Bambu Sahne'de Prömiyer yapıyor!
BAMBU SAHNE’DE PRÖMİYER HEYECANI:  LENA, LEYLA VE DİĞERLERİ
 
 
Nurcihan Ersoy’un yönetmenliğini yaptığı oyunun müzikleri Can Aksel Akın’a,  oyunculuk performansı ise Deniz İnci Yenilmez’a ait. Eser sezon boyunca Bambu Sahne’de seyircilerimi bekliyor…
 
“Kadınlarımız, sofrada yeri öküzümüzden sonra gelen...” diyor şair. Oysa daha yazılmadan okunmaya başlamıştı bu dizeler. Yüzyıllardır kadının sofradaki yeri aynı. Değişmiyor. Ülkemizde ve dünyada kadına uygulanan ikinci insan muamelesi değişmiyor. Erkeğin kadına,toplumun kadına, devletin kadına, sistemlerin kadına ve hatta kadının kadına ezici, sömürücü, yok edici, kötü hissettirici davranışları değişmiyor. Kadınlar,çocuklar, hayvanlar eğitilmemiş toplumların fiziksel ve ruhsal şiddetine maruz kalıyor. Devirler değişiyor, çağlar değişiyor ama fiziksel gücü yetmeyene davranış değişmiyor. Her gün birileri ölüyor, dövülüyor, sindiriliyor, kişiliğinden uzaklaştırılıyor. Peki ya kadının kendine layık gördüğü? Ya da göremediği! Kendini arayan, ararken yanlış kararlar alan, aldığı kararların sonuçlarıyla boğuşan kadınlar! Bu kararsız duruşu Zehra İpşiroğlu’nun Lena,Leyla ve Diğerleri oyunu ile aktarmayı görev edindik. Lena iken Leyla oldurulan bir kadının kendiyle ve erkiyle hesaplaşması Lena’da, Leyla’da ya da “diğerlerinde” en önemlisi sizde neleri iyileştirecek, heyecanını yaşıyoruz. Çünkü “bir şeyi yaşarken o hep öyledir sanırsın, başka türlü olabileceği aklına gelmez.” İyi seyirler dileriz.” 
Nurcihan Ersoy
 
LENA, LEYLA VE DİĞERLERİ
 
Yazan: Zehra İPŞİROĞLU
Yöneten: Nurcihan ERSOY
Müzik: Can Aksel AKIN
Asistan: Ozan DEMİRCİOĞLU
 
Oynayan
Deniz İnci YENİLMEZ
 
Oyun Süresi : 1 Saat-Tek Perde
 
Oyun Tarihleri:
 
24 Ekim Cumartesi-20.00-Bambu Sahne
7 Kasım Cumartesi-20.00- Bambu Sahne
 
 
Bambu Sahne Adres: Kızılay Mah. Kumrular Cad. 20-A-2 Çankaya-Ankara
 
Gişe: 0506 447 62 21
 
Biletler www.biletinial.com ve salon gişesinde!

Anahtar Kelimeler: lena leyla ve ötekiler, bambu sahne, Bambu Tiyatro

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir