Haber

Bambu Tiyatro'dan Halk Günü

Bambu Tiyatro'dan Halk Günü

2024.01.18 00:00
| |
0
|
1387


2023/2024 tiyatro sezonunda Bambu Tiyatro ve Sahne Genel Sanat Yönetmenliğinden "Halk Günü" kararı...

Pandemi döneminde başlayan ve ilerleyen süreçlerde insan yaşamını çıkmaza sokan enflasyon sebebiyle; artan fiyatlar, ışık hızında etiket değiştirten zamlar, uçuk kira fiyatları, tek umudunu şans oyunlarına bağlayan halk,  derken tiyatrolar bu hengame içerisinde varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Kitlesi gitgide azalan ama asla yok olmayacağına inandığımız tiyatro kitlesi, koltukları ne pahasına olursa olsun doldurmaya devam ediyor. Tiyatronun bir istek değil, ihtiyaç olduğunu bilen kitlenin ayakta tuttuğu tiyatrolar, ülkedeki çıkmazın içinde boğulmamayı bilet fiyatlarını artırarak sağlıyor. Zar zor geçinen izleyecimiz artık bilet fiyatlarıyla da boğuşuyor. Kimisi direkt boğuşmamayı seçiyor... Bilet artıran mı haklı, bilet almayan mı haklı? Sanırız ikisi de haklı. Tek haksız var o da herkesçe biliniyor...

Bambu Sahne ve Tiyatro Genel Sanat Yönetmenliği 2023/2024 yılında değişen fiyatlar karşında geçen yıla göre iki katı bilet fiyatı uygulamak zorunda kaldı.
Ankara'da bulunan Devlet Tiyatroları hakimiyeti ve fiyatı en asgari şartta bulundurması, şehirde bulunan özel tiyatroları zor durumda bırakır oldu.  Devlet Tiyatrolarının fiyatları çok altta bırakması, turneye gelen ünlüsü olan tiyatrolarının çok yukarılara çıkması şehirdeki dengesiz bilet fiyatlarını oluşturur oldu.

Repertuarında 7 büyük oyunu ve 4 çocuk oyunu bulunduran Bambu Tiyatro; 2024 Ocak ayının ilk ayından itibaren ayda bir oyun olmak üzere' Halk Günü ' yapacağını açıkladı. ' Halk Günü ' özelinde oynanacak oyunların bilet fiyatları 100 TL olarak belirlendi. Geçtiğimiz günlerde CerModern Sahnesinde oynanan " Ben Frida Kahlo: Otoportre " oyunu ' Halk Günü ' olarak satışa açılmış ve kapalı gişe olarak günü tamamlanmıştı.


Bambu Tiyatro şubat programını açıklamadan önce ilk olarak ' Halk Günü ' adı altında oynayacağı oyunu ilan etti. Victor Hugo'nun ölümsüz eseri olan " Bir İdam Mahkûmunun Son Günü " oyunu 96.temsilinde ' Halk Günü ' olarak CerModern Sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak. Biletler Biletinial ve Mobilet bilet satış sitelerinden ' Halk Günü ' olarak satış sunulmaktadır.

Anahtar Kelimeler: Bambu Tiyatro

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir