Kitap

Ay Gördüm Allah Amentü Billah

Ay Gördüm Allah Amentü Billah

2016.09.14 00:00
| |
0
|
6745


Pena Yayınları’ndan elinizden bırakamayacağınız ödüllü bir roman

Pena Yayınları’ndan elinizden bırakamayacağınız ödüllü bir roman

Ay Gördüm Allah Amentü Billah

 

Pena Yayınları tarafından yayınlanan Ay Gördüm Allah Amentü Billah, tarihe yön vermiş Yahudi Dönmeleriyle çakışan geçmişini bir tesadüf sonucu öğrenmek zorunda kalan bir yazarın maceralı öyküsünü anlatıyor.

 

Roman, 17. yüzyılda İzmir’de yaşayan ve kendine inananları Yahudilikten Müslümanlığa geçmeye teşvik eden Sabetay Sevi’nin Yahudi Dönmelerinin karanlıkta kalmış hikâyesinin gölgesinde bugüne uzanıyor.

 

Mübadelenin değiştirdiği hayatlar, Nazilerden kaçan Yahudiler, gizemli ölümler, unutulmaz bir macera!


Sürükleyici romanda biyografi yazarı Can Eren ünlü oyuncu Anna Roth’un biyografisini hazırlarken korkunç bir şekilde kendi geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır: Otuz beş yıl önce bir kazada öldüğü sanılan anne ve babası ardında büyük bir sır bırakmıştır. Anna ve Can gerçekte neler olduğunu araştırmak üzere gittikleri Selanik’te Yahudi tarihinin 17. yüzyılında yaşanan olayların günümüze ve kendi ailelerine dek olan bağlantısına rastlarlar. Tarihin bu acı dolu sayfalarıyla yüzleşirken, farklı aile dramlarına tanıklık edilmektedir. Mübadele sebebiyle hayatları değişen ailelere, acımasız katillerden zekice intikam planları yapan kişilere kadar birçok karaktere hayat veren bu çok kişilikli roman, tarihsel dokusu ve heyecanlı öyküsüyle dikkat çekiyor.

Anahtar Kelimeler: Ay Gördüm Allah Amentü Billah, pena yayınları

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir