Haber

"Alevli Günler" MOİ Sahne'de!

2016.10.24 00:00
| |
0
|
5263


Mall of İstanbul, 29 Ekim 2016 Cumartesi Günü "Alevli Günler" adlı oyunu, MOİ Sahne'de

Yaratıcı düşünce ve dehanın sahnede ete, kemiğe, söze, mimiğe büründüğü, 'Alevli Günler' adlı oyun, muhteşem oyuncu kadrosu ile 29 Ekim Cumartesi günü MOİ Sahne'de tiyatroseverler ile buluşuyor. Hikayenin tüm trajikliğine rağmen ironik bir dille anlatılan oyun, katıla katıla güldürüyor

Avrupa'nın en iyi, Türkiye'nin en büyük alışveriş, yaşam ve eğlence merkezi Mall of İstanbul, 29 Ekim 2016 Cumartesi Günü 'Alevli Günler' adlı oyunu, MOİ Sahne’de, tiyatroseverlerle buluşturuyor. Farklı inançlara sahip insanların sistem tarafından dışlanarak yok sayıldığını ironik bir dille anlatan trajikomik oyun, izleyenleri gülmekten kırıp geçirecek.

Irmak Bahçeci tarafından yazılan oyun; Şaman inancına sahip bir profesörün son isteğini yerine getirmek için bürokrasiyle uğraşan üç arkadaşın hikayesini anlatıyor. Çağdaş bir 'Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz' hikayesi olarak sunulan oyunun yönetmenliğini ise oyunda da rol alan Yıldıray Şahinler yapıyor. Cem Davran, Bahtiyar Engin, Yıldıray Şahinler, Simge Defne ve Erkan Can gibi isimlerden oluşan iddialı kadrosuyla dikkat çeken oyunda Cem Davran, Şamanizm'e inanan Türkoloji profesörünü canlandırıyor. Bahtiyar Engin, özünde evcimen ve karısından korkan bir mahalle kasabını, Yıldıray Şahinler ise ekibin vurdumduymaz muhasebecisini oynuyor. Üç çocukluk arkadaşının hayatı, Şamanizm'e inanan arkadaşlarının lenf kanserine yakalanmasıyla değişiyor. İnancı gereği öldükten sonra yakılmak isteyen profesör, bu görevi en yakın arkadaşlarına veriyor. Arkadaşlarıyla birlikte önce Diyanet'e, sonra nüfus müdürlüğüne gidip en sonunda da adalete sığınan profesörün sürekli bürokratik engellere takılması ve başvurdukları her yerde komik muameleye tabi tutulan üçlünün aslında dramatik ve trajik olan hikayesi, "güleriz ağlanacak halimize" dedirtiyor.

Oyun; dili, dini, inancı ne olursa olsun öncelikle insan olmayı ve farklı düşüncelere saygı duyulması gerektiğini, seyircinin yüzüne çarpıyor.

29 Ekim 2016 Cumartesi günü saat: 20.30'da sergilenecek olan 'Alevli Günler' oyununu

kaçırmak istemeyenler, MOİ Sahne gişeden ve www.biletix.com’dan bilet temin edebilir.


Ayrıntılı Bilgi

Mall Of İstanbul, MOİ Sahne

Adres: Süleyman Demirel Bulvarı Mahmutbey

Başakşehir/İstanbul

Tel: 0212 801 10 00

www.mallofistanbul.com.tr

Etkinlik

Etkinlik Yer Tarih

Anahtar Kelimeler: mall of istanbul, istanbul halk tiyatrosu, alevli günler

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir