Festival

10. Bilkent Tiyatro Günleri

10. Bilkent Tiyatro Günleri

2024.06.26 00:00
| |
0
|
1586


Bilkent Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali, 10. Bilkent Tiyatro Günleri, bu yıl 23-29 Haziran tarihleri arasında gerçekleşiyor

10. BİLKENT TİYATRO GÜNLERİ


Bilkent Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali, 10. Bilkent Tiyatro Günleri, bu yıl 23-29 Haziran tarihleri arasında gerçekleşiyor. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nün düzenlediği festival kapsamında bu yıl Türkiye'den Ankara, Hacettepe, İstanbul Aydın, İstanbul Devlet Konservatuarı, İstanbul Okan, Kocaeli, Maltepe, Mimar Sinan Güzel Sanatlar, Selçuk, Süleyman Demirel ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tiyatro bölümleri son dönem oyunlarını sergileyecek. Festivale bu yıl yurt dışından katılan üniversite toplulukları arasında ise İran Alef Üniversitesi ve Azerbaycan Devlet Medeniyet ve Güzel Sanatlar Üniversitesi bulunuyor.


2019’dan bu yana ITI-UNESCO Network for Higher Education in the Performing Arts temsilcisi olan Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde bu yıl onuncusu gerçekleşen festival, her yıl Türkiye’nin tüm tiyatro bölümleri ve konservatuarlarından öğrencilerinin son dönem projelerini Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü sahnelerinde bir hafta boyunca sergileme fırsatı sunuyor. Bir öğrenci festivali olarak düzenlenen ve 2014 yılı itibariyle uluslararası hale gelen festival, dünya tiyatro öğrencileri için de bir buluşma noktası olma yolunda ilerliyor.


Festival programı ve detaylı bilgiler için theatre.bilkent.edu.tr

Anahtar Kelimeler: bilkent, bilkent tiyatro günleri

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir