Haber

Bilt 77. Şube Oyunu İle Sahnede

Bilt 77. Şube Oyunu İle Sahnede

2020.02.10 00:00
| |
0
|
10088


Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü bünyesinde kurulan BILT 77. Şube oyunu ile sahnede yerini alıyor.

Her sezon Ankaralı tiyatroseverleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü bünyesinde kurulan BILT (Bilkent International Laboratory Theatre) 77. Şube oyunu ile sahnede yerini alıyor. 77. Şube 14-15 Şubat 19:00’da ve 21-22 Şubat 20:00’de Bilkent Tiyatro Salonu’nda sergilenecek. 

BILT adını taşıyan topluluk yeni nesil Türk tiyatro eserlerini geliştirmek ve sahneye taşımak üzere kuruldu. Çağdaş Türk tiyatro yazarlarının yeni oyunlarını desteklemeyi ve sahnelemeyi hedefleyen BILT’in ana kadrosunu Bilkent Üniversitesi Çocuklar İçin Tiyatro Programı’nda eğitmenlik görevi de yapan Bilkent Tiyatro Bölümü mezunları oluşturuyor. Genel Sanat Yönetmenliği’ni Bilkent Tiyatro Bölümü Başkanı Jason Hale üstleniyor. 

Topluluğun ilk oyunu olan 77. Şube’yi Bikent ‘17 mezunu Barkın Kenan yazıp yönetti. Oyunda Efe Çetinel, Elif Çetinel, Koray Alper ve Pelin Şahin dışında Ahmet Burak Bacınoğlu, Barkın Kenan ve Diyar Güldoğan rol alıyor. Oyunda set tasarımı Özlem Gezgin, özgün müzik ve efektler Mert Moralı, video prodüksiyon Berkay Özdemir, seslendirme Serdar Kayaokay ve ışık tasarımı Yılmaz Ertekin tarafından gerçekleştirildi.   

77. Şube, Post-Apokaliptik Bir Dünya  Topluluğun Barkın Kenan'ın yazıp yönettiği ilk oyunu 77. Şube post-apokaliptik bir dünyada geçiyor. Oyunun konusu ise şöyle: “Hayali bir ülkeye atom bombasıyla saldırılmasının üzerinden beş yıl geçmiştir. Kral, mağdur halkı için elinden geleni ardına koymamış ve saldırıdan sağ çıkmayı başaranları artçı nükleer etkilerden koruması için Çok Amaçlı Şirket'i devreye sokmuştur. Ürettiği anti-radyasyon ürünleriyle tüm halkın kalbini kazanan Çok Amaçlı Şirket'in taşradaki bir şubesinde yaşanan terör saldırısı herkesin zihinlerinde aynı yemini yankılatır; Kahrolsun satılmışlar! Kahrolsun hainler! Kahrolsun katiller!”

BILT ekibinin ilk oyunu 77. Şube, 14-15 Şubat 19:00’da ve 21-22 Şubat 20:00’de MSSF Ana Sahne’de gösterim yapıyor.

Anahtar Kelimeler: bilt, bilkent tiyatrosu, bilkent

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir