Festival

İstanbul  Tiyatro Festivali'nde Haftanın Oyunları (6-12 Kasım)

İstanbul Tiyatro Festivali'nde Haftanın Oyunları (6-12 Kasım)

2023.11.06 00:00
| |
0
|
1860


27. İstanbul Tiyatro Festivali bu hafta, Düğün, Sen Hamlet Değilsin, Hamiyet ve Birileri I Velda, Kerem, İpek oyunlarını izleyiciyle buluşturuyor.

27. İstanbul Tiyatro Festivali bu hafta, Düğün, Sen Hamlet Değilsin, Hamiyet ve Birileri I Velda, Kerem, İpek oyunlarını izleyiciyle buluşturuyor. 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Entek, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda düzenlenen 27. İstanbul Tiyatro Festivali, üçüncü haftasında yerli ve uluslararası gösterileri izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor.

Mask tiyatrosunun dünya çapında yeniden keşfinin öncüsü kabul edilen Berlin merkezli Familie Flöz, alametifarikası olduğu üzere duygu ve mizahı keskin gözlemlerle harmanladığı Düğün yüksek katkıda bulunan gösteri sponsoru ENKA Vakfı’nın desteğiyle 7-8 Kasım’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde olacak.

Usta tiyatrocu Nesrin Kazankaya’nın yazıp yönettiği, müzik ve absürt güldürü öğeleriyle bezeli; Hamlet’ten tiratları da çağdaş bir perspektife yerleştiren Sen Hamlet Değilsin, Odeabank’ın tema sponsorluğundaki “Bu İşte Bir Kadın Var” başlığı altında, 7-8 Kasım’da Alan Kadıköy’de izlenebilecek.

Festivalin Adana’dan konuğu Birileri | Velda, Kerim, İpek bizi aidiyet kavramı üzerine yeniden düşünmeye davet edecek. Canan Günaştı’nın yönettiği oyun 9-10 Kasım’da Alan Kadıköy’de sahnelenecek.

2022’de 25. yıldönümünü kutlayan, Türkiye’de indie müziğin en önemli temsilcilerinden Peyk, imza attığı ilk müzikali Hamiyet’i festivalde sahneleyecek. Hikâyesini grubun solisti İrfan Alış’ın kurguladığı, oyun metnini Deniz Madanoğlu’nun yazdığı, şarkıları topluluğa ait olan gösteri,10-11 Kasım’da Fişekhane’de izleyiciyle buluşacak.

Işıl Kasapoğlu’nun küratörlüğünde gerçekleştirilen 27. İstanbul Tiyatro Festivali, 25 Kasım’a kadar sürecek. Festivalin programı tiyatro.iksv.org/tr/program; ücretsiz yan etkinlik takvimi ise tiyatro.iksv.org/tr/yan-etkinlikler adresinde.

Festival biletleri passo.com.tr, Passo mobil aplikasyonu, Passo perakende satış noktaları ve İKSV gişesinde (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) satışta.

27. İstanbul Tiyatro Festivali ile ilgili ayrıntılı bilgi için: tiyatro.iksv.org/tr

 

Anahtar Kelimeler: iksv, sen hamlet değilsin, tiyatro pera

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir