Haber

"Ermişler Ya Da Günahkarlar" 8 Kasım'da Prömier Yaptı

2022.11.14 00:00
| |
0
|
2074


Ermişler ya da Günahkarlar oyunu BESA Sahne Cevahir' de prömiyer yaptı.
 
BESA Sahne’de 8 Kasım 2022 Salı akşamı prömiyer yapan “Ermişler ya da Günahkarlar” oyunu seyircisinden tam not aldı. İddialı ve alışılagelmişin aksine farklı bir reji anlayışıyla sezona giriş yapan oyun, uzun süre sahnelerde yerini almaya niyetli görünüyor. 
 
Cevahir Besa Sahne’nin yapımcılığını üstlendiği, Anthony HOROWİTZ’in yazdığı, Zeynep AVCI’nın Türkçeleştirdiği, Onur ERBİLEN’in yönettiği “Ermişler ya da Günahkarlar” oyunu 8 Kasım 2022’deki prömiyerinde büyük ilgi gördü. Yoğun bir prova sürecinin ardından sezona hızlı bir başlangıç yapan oyun, 8 -9 Kasım’daki ilk iki gösterimiyle birçok seyirciyle buluştu. Oyunun sahnelenmesinde tercih edilen ince eleyip sık dokunarak yapılan dramaturgisi, ustalıklı görsel efekt ve ışık oyunları, etkileyici oyunculuklarıyla seyirciyi adeta koltuklarına çiviledi. 80 dakika içinde seyirciyi birçok defa ters köşeye yatıran ve sürpriz sonuyla büyük etki uyandıran oyun, uzun süre akıllardan çıkmayacak gibi duruyor. 
 
Cevahir AVM’nin içinde bulunan ve sahneleriyle hemen her akşam seyircilerini güncel tiyatro oyunlarıyla buluşturan Besa Sahne, bu kez “Ermişler ya da Günahkarlar” oyunuyla seyircileri bilinç dışındaki örtük yanlarıyla yüzleştiriyor. Seyirciye insan doğasının vahşi, saldırgan, suça ve şiddete eğilimli yanlarını cesurca yazılmış metniyle sorgulatıyor. Kim “ermiş”? Kim “günahkar”? İçinizdeki ermiş ve günahkarı ortaya çıkarmaya, onlarla yüzleşmeye cesaretiniz var mı?
 
Ermişler Ya Da Günahkarlar”ın yönetmen koltuğunda “Köprüden Önce Son Çıkış, Hotel Erciyes Palas, Kör Baykuş, Escobar Funeral” gibi birçok oyundaki reji ve dramaturgi çalışmalarıyla seyircide etki uyandıran Onur ERBİLEN oturuyor.
 
Etkileyici performanslarıyla oyuncu kadrosunda; “Rüzgara Karşı Pişmaniye Yemek, Şaşkın Demokrat” oyunlarından izlediğimiz Aziz ÇOBAN, “Köpek, Edebi Barış, Parantez İçindeki Kadın, Güzel Bir Gün” oyunlarından tanıdığımız Burak DEMİR, “Bir Öyle Bir Böyle, Aşk Tamircisi, Oyun Nasıl Oynanmalı?”dan bildiğimiz Cemre Melis ÇINAR yer alıyor.
 
Tiyatro takipçilerinin heyecanla beklediği “Ermişler ya da Günahkarlar” oyununun biletleri Biletix, Biletinial, ilgili gişeler ve fırsat sitelerinden alınabilir.
 
Güncel Oyun Takvimi
17 Kasım 2022 BESA SAHNE CEVAHİR A SAHNE – 20:30
18 Kasım 2022 MALL OF İSTANBUL MOİ SAHNE  - 20:00  
25 Kasım 2022 BURSA NİLÜFER BELEDİYESİ UĞUR MUMCU SAHNESİ – 20:30
26 Kasım 2022 ATAKÖY YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ MÜŞFİK KENTER SAHNESİ – 20:30  
 
Yazan : Anthony HOROWİTZ
Türkçeleştiren : Zeynep AVCI
Yöneten : Onur ERBİLEN 
Yönetmen Yardımcısı : Gizem Bilgi Su ŞAHİN  
Dekor Tasarımı: Selim CİNİSLİ
Işık Tasarımı: Mustafa TÜRKOĞLU 
Kostüm Tasarımı : Deniz ÖNAL
Afiş Tasarımı : Özkan ERTÜRK
Afiş Fotoğrafları : Barış BİNGÜL
Makyaj: Makeupmaster DOROTİ
Asistan: Yağmur SIRMA – İlker DURGUNER
 
Oynayanlar 
Styler : Aziz ÇOBAN
Dr. Farquhar : Burak DEMİR
Hemşire Plimpton : Cemre Melis ÇINAR

Anahtar Kelimeler: ermişler ya da günahkarlar

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir