Haber

YeniPerform Mayıs Ayı Konuğu Magali Mougel!

YeniPerform Mayıs Ayı Konuğu Magali Mougel!

2021.05.18 00:00
| |
0
|
1053


GalataPerform’un pandemi döneminde fiziksel mekanından çıkmasıyla bir çözüm ve üretim alanı olarak oluşturduğu Türkiye’nin ilk dijital sahnesi

FRANSIZ OYUN YAZARI MAGALİ MOUGEL BU HAFTA YENİPERFORM’UN ÇEVRİMİÇİ KONUĞU OLUYOR!

GalataPerform’un pandemi döneminde fiziksel mekanından çıkmasıyla bir çözüm ve üretim alanı olarak oluşturduğu Türkiye’nin ilk dijital sahnesi YeniPerform, 
bu hafta iki farklı tarzda oyunu izleyici ile buluşturacak.

MAYIS AYI BOYUNCA HER CUMA YENİPERFORM’DA BİR OYUN VAR!

Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar - Ferdi Çetin’in yazdığı, Yeşim Özsoy’un yönettiği ve Kübra Balcan, Yaman Ceri, Meral Çetinkaya, Banu Fotocan, Ahmet Ayaz Yılmaz’ın rol aldığı GalataPerform yapımı oyun, 21 ve 28 Mayıs’ta gösterilecek. Oyuncuların ve seyircilerin bir araya gelememesi fikrinden yola çıkılarak oluşturulmuş bir oyun olan Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar, İngilizce altyazı ile çevrimiçi gösterim olarak seyirciyle buluşuyor.

Suzy Storck - GalataPerform ve Institut Français Türkiye işbirliğinde düzenlenecek etkinlik kapsamında 23 Mayıs’ta Magali Mougel’in yazdığı, Reyhan Özdilek’in çevirdiği Suzy Storck adlı oyunun okumasını Zoom platformu üzerinden oyuncu ve yönetmen Fehmi Karaarslan yönetecek. Oyun sonrası; yazarın, yönetmenin ve oyuncuların katılımıyla bir söyleşi gerçekleşecek.

YENİPERFORM’DA GELİŞMELER!

Halen gelişmekte olan dijital sahne YeniPerform’un Habitus Yayınevi işbirliği ile açtığı yeni alanı Kitabevi’nin ilk 10 oyunu sitede. Atölyeler bölümünde devam eden atölyeler dışında Oyun Yazarlığı Masası Atölyesi tüm sene katılıma açık. Bu ay Yeni Metin projesi kapsamında Fransız oyun yazarı Magali Mougel ile Oyun Yazarlığı Atölyesi 22 Mayıs 15.30 – 18.30 arasında gerçekleşecektir. Siteye ayrıca Danışmanına Sor başlığı altında oyun yazarlarına yönelik bir danışmanlık servisi de eklendi. YeniDünya bölümünde ise seyirciye geleceğin tiyatrosu hakkında sorular soran bir anket doldurulmayı bekliyor. YeniPerform önümüzdeki zorlu süreçte tüm tiyatroseverlerin desteğine, ilgisine ve işbirliklerine açık olacak. 

YENİPERFORM HAKKINDA

2003 yılında Yeşim Özsoy tarafından kurulan GalataPerform, Galata’daki 17 yıllık mekanına veda etti. Yolculuğuna dijital bir dönüşümle devam eden topluluk, salgın süreciyle birlikte yeni iletişim, eğitim ve üretim pratikleri üzerine çalışmaya başladı ve bu düşüncenin ilk meyvesi de YeniPerform oldu. Almanya Dışişleri Bakanlığı, Goethe-Institut ve ortakları tarafından Covid-19 salgını döneminde kültür sanat ve eğitim faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak üzere açılan Uluslararası Yardım Fonu (Goethe  Institute Covid Relief Fund) kapsamında desteklenmeye hak kazanan YeniPerform, dijital bir kültür sanat mekanı. YeniPerform’da canlı ve kayıtlı videoların yayınlandığı bir kanal, dijital bir sahne, atölye ve kitabevi alanının yanı sıra söyleşiler yer alıyor.

OYUN TAKVİMİ

21, 28 Mayıs
21.00 Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğ̆raflar (çevrimiçi gösterim) 

23 Mayıs
18.30 Suzy Storck (zoom oyun okuması) *Ücretsiz

Tüm Oyunlar için; 
Bilet Al: 30 TL 
Bilet Al, Destek Ol: 50 TL 

Biletler: http://www.yeniperform.com Gişesi
İletişim: 05302602524

Anahtar Kelimeler: yeniperform, GalataPerform

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir