Ödül

Yeni Tiyatro Dergisi Ödülleri'ne İstanbul DT damga vurdu

Yeni Tiyatro Dergisi Ödülleri'ne İstanbul DT damga vurdu

2016.05.06 00:00
| |
0
|
5276


Yeni Tiyatro Dergisi 4. Emek ve Başarı Ödülleri adayları belli oldu. Bu güzel ve anlamlı ödüllere sayısız adaylık alan İstanbul Devlet Tiyatrosu damga vurdu

Yeni Tiyatro Dergisi 4. Emek ve Başarı Ödülleri adayları belli oldu. Sonbaharda 10. yılına girecek olan ve şu anda aylık olarak çıkan Türkiye’deki hakemli tek tiyatro dergisi olan Yeni Tiyatro Dergisi, üç yıldır düzenlediği Emek ve Başarı Ödülleri törenleriyle de alanındaki onlarca tiyatro sanatçısını, düşünürünü ve hocasını ödüllendirdi. Bu güzel ve anlamlı ödüllere sayısız adaylık alan İstanbul Devlet Tiyatrosu damga vurdu. İstabul Devlet Tiyatrosu'nun adaylıkları şöyle:  

Yılın Oyunu Adayı Sessizliğin İçinden, Yılın Yönetmeni Adayı-Faik ERTENER-Sessizliğin İçinden, Yılın Kadın Oyuncusu Adayları-Ebru AYTÜRK-Sessizliğin İçinden, Ayşen İNCİ-İkinci Bölüm,  Yılın Erkek Oyuncusu Adaylar Cem Zeynel KILIÇ- Sessizliğin İçinden,  Yılın Yardımcı Rolde Kadın Oyuncusu Adayları-Veda YURTSEVER-İkinci Bölüm, Yılın Yardımcı Rolde Erkek Oyuncusu Adayları- Tuncay KOÇAL-Sessizliğin İçinden, Yılın Kostüm Tasarımcısı Adayları-Aslı AKINCI-Medea Kali, Nalan ALAYLI-Tersine Dünya,  Yılın Işık Tasarımcısı Adayları- Önder ARIK-Sessizliğin İçinden, Yılın Dans Düzeni Adayları -Yeşim ALIÇ-Erkek Arkadaş, Yılın Dramaturgu Adayları-Günay ERTEKİN- Sessizliğin İçinden, Türkçeye Katkı Ödülü Adayları Gülay GÜR- Cehennem ve Beyhan KARADAĞ-Sessizliğin İçinden,  Yılın Tiyatro Fotoğrafı Ödülü Adayları-Kıvanç NİŞ-Bersisa.


4. Yeni Tiyatro Dergisi Ödülleri töreni 9 Mayıs 2016 Pazartesi, 19.30’da Beşiktaş Fulya sanat Merkezi’nde yapılacak.

 

Anahtar Kelimeler: Yeni Tiyatro Dergisi, istanbul Devlet Tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir