Haber

West Side Story müzikalinin biletleri satışta

West Side Story müzikalinin biletleri satışta

2016.10.09 00:00
| |
0
|
3432


Rengarenk, muhteşem bir koreografi, Her neslin bildiği ve sevdiği şarkılar


Mart ayında Zorlu PSM’de sahnelenecek West Side Story müzikalinin biletleri satışta!

 

Rengarenk, muhteşem bir koreografi

Her neslin bildiği ve sevdiği şarkılar

Broadway’in en uzun soluklu yapımlarından biri...


Müzikal tarihinin kült eserlerinden biri daha Zorlu PSM’de... Broadway tarihine adını altın harflerle yazdıran ve ruhuyla pek çok yapıma ilham olan müzikal West Side Story (Batı Yakasının Hikayesi), 1-18 Mart 2017 tarihleri arasında izleyici ile buluşuyor. 1950'lerin sonunda New York sokaklarında yaşayan asi gençlerin romantik ve dramatik öyküsünü, hayata yakın ama bir o kadar da masalsı bir akışla anlatan, tüm dünyada izlenme rekorları kıran West Side Story’nin biletleri, www.zorlupsm.com, www.biletix.com üzerinden ve Zorlu PSM gişelerinde satışa çıktı.

İlk kez sahnelendiği 1957’den bu yana William Shakespeare eseri Romeo ve Juliet’in modern bir uyarlaması olarak tanımlanan West Side Story, bugüne kadar birçok kez yer aldığı Broadway sahnesinden Zorlu PSM’ye taşınıyor. Müzikal 1-18 Mart tarihlerinde toplam 21 performansla Zorlu PSM Ana Tiyatro sahnesinin görkemli atmosferinde izleyicilerin karşısına çıkacak.

Arthur Laurents’ın kitabından uyarlanarak Jerome Robbins’in Tony Ödülü kazanan usta koreografisi ve özellikle Leonard Bernstein’in bestelediği, Stephen Sondheim’ın sözlerini yazdığı müzikleri ile bir klasiğe dönüşen West Side Story, dünya çapında turneler, gösteriler ve uyarlamalardan sonra Türkiye’de ilk defa Zorlu PSM’de olacak.

Müzikal dünyasının en sevilen şarkıları

Porto Rikolu çete The Sharks ve ABD’li çete The Jets’in New York sokaklarındaki rekabetini görkemli bir koreografi eşliğinde yansıtan; iki farklı çete üyesi Tony ve Maria’nın aşkına odaklanan ikonik müzikal, özellikle Leonard Bernstein imzalı “Maria”, “Tonight”, “Somewhere”, “America” ve “I Feel Pretty” gibi şarkılarla büyük beğeni topluyor. Birçok neslin ezbere bildiği şarkılar arasında yerini alıyor.

 

West Side Story 60. yaşını Zorlu PSM’de kutluyor!

Dünya prömiyerini yaptığı 1957 yılında, toplam 732 performansla Broadway’e damgasını vuran yapım, 6 dalda Tony Ödülü’ne aday oldu. ABD’nin farklı eyaletlerinde gerçekleşen turnenin ardından West Side Story, ilk kez 1958 yılında Avrupa kıtasına ayak bastı. İngiltere’nin Manchester şehrinde sahnelenen müzikal, ardından Londra’nın yolunu tuttu. Müzikalin İngiltere turnesi toplam 3 yıl sürdü ve 1039 performans yaptı. Takip eden yıllar boyunca geniş kapsamlı turnelerle dünyanın dört bir köşesinde hayranlarıyla buluşmaya devam eden müzikal, 1980 ve 2009 yıllarında tekrar Broadway’de sahnelendi. 1980’deki geri dönüşünde 333, 2009’daki geri dönüşünde ise 748 performansla izleyicilerle buluştu. 2009’da yeniden sahneye konan West Side Story, 1 milyondan fazla bilet satarak rekor kırdı. Açıldığı günden beri birçok müzikale ev sahipliği yapan Zorlu PSM, West Side Story’yi 60. yaşında sahnesinde ağırlıyor.

Filmi 10 Oscar ödülü kazanmıştı...

Müzikalin başarısı sahne ile sınırlı kalmayarak 1961 yılında beyaz perdeye de taşındı. Jerome Robbins ve Robert Wise’ın yönetmenliğinde beyaz perdeye uyarlanan West Side Story, aralarında En İyi Film, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Rita Moreno) ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (George Chakiris) ödüllerinin de bulunduğu toplam 10 Oscar Ödülü kazandı.

Broadway’in dünyaca ünlü müzikali West Side Story, 60. yılında Zorlu PSM Ana Tiyatro’da 1-18 Mart 2017 tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak. Biletler, www.biletix.com, www.zorlupsm.com siteleri üzerinden ve Zorlu PSM gişelerinde satışta...

 

Bilet Fiyatları:

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Pazar akşam- 1. Kategori - 195.00 TL / 2. Kategori - 165.00 TL / 3. Kategori - 140.00 TL / 4. Kategori - 105.00 TL / 5. Kategori - 70.00 TL

Cumartesi öğlen ve akşam, Pazar öğlen - 1. Kategori - 215.00 TL / 2. Kategori - 185.00 TL / 3. Kategori - 155.00 TL / 4. Kategori - 120.00 TL / 5. Kategori - 85.00 TL

 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Hakkında - www.zorlupsm.com

Şehrin sanat platformu Zorlu Performans Sanatları Merkezi, dünyaca ünlü gösterileri, grupları ve alanında en iyi sanatçıları sahnelerinde ağırlıyor. Broadway ve West End müzikallerinden dansa, poptan klasik müzik, opera ve caza pek çok alanda performans sanatlarına ev sahipliği yapıyor ve çeşitli sanat etkinlikleri için farklı olanaklar sunuyor. Yeni sezonunda, “sahne üzerinde ayakta konserler”e ve alternatif müziğe de ev sahipliği yapan Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde; 2,190 kişi kapasiteli zenginleştirilmiş akustik özelliğe sahip Ana Tiyatro – ayakta, 3,000 kişi izleyici alıyor ve 678 kişi kapasiteli doğal akustik özelliğiyle tasarlanan Drama Sahnesi’nin yanı sıra senfoni orkestrasının kayıt alabileceği büyüklükte, aynı zamanda butik tiyatro oyunları için tasarlanan Stüdyo, bir galeri alanı ve sanat ile kendini ifade etmek isteyen herkese kapıları açık olan, son teknoloji ile donanımlı Şehir Sahnesi yer alıyor. Şehir Sahnesi, Zorlu PSM’nin farklı fuaye alanları ve/veya salonlarında gerçekleşebiliyor. Fuaye alanları arasında en çok ışık alan Meydan Fuaye de, kanatlarıyla kullanım alanı 1.250m2’ye çıkabilen, yüksek tavanı, ayrı giriş-çıkış imkanlarıyla bağımsız olarak da kullanılabilen çok amaçlı bir salona dönüştü. 1,000 metrekare alana yayılan yeni sergi alanı Sky Lounge ise çeşitli içeriklerdeki global sergilere ev sahipliği yapıyor.

Anahtar Kelimeler: west side story, zorlu psm

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir