Festival

Ustalar Ataşehir'de Perde dedi

Ustalar Ataşehir'de Perde dedi

2017.03.28 00:00
| |
0
|
4534


İstanbul’da düzenlenen en kapsamlı tiyatro festivali olan 8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali...

---Perdeler Ataşehir’de Genco Erkal ve Ferhan Şensoy ile açıldı
 
---8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali,  27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde iki usta oyuncuyla perdelerini açtı.

 
(Ataşehir Belediyesi Basın Bürosu) - İstanbul’da düzenlenen en kapsamlı tiyatro festivali olan 8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali, ilk gününde iki tiyatro ustasını izleyicilerle buluşturdu. Genco Erkal ve Dostlar Tiyatrosu tarafından “Güneşin Sofrası”nda isimli oyun Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde, Ferhan Şensoy ve Orta Oyuncular tarafından “Nereye De Gidiyor Lan Bu Gemi” isimli oyun Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde sahnelendi. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Ataşehir’de sahne alan Genco Erkal ve Ferhan Şensoy’un müthiş performansları izleyicilerin büyük beğenisini topladı.
 
20. yüzyıl edebiyatının iki doruk noktası, Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht’i buluşturan “Güneşin Sofrası” ve ülkemizin nereye gittiğine ayna tutan “Nereye De Gidiyor Lan Bu Gemi” adlı oyunların gösterildiği iki salon da tiyatroseverler tarafından tamamen dolduruldu.


 
Geçtiğimiz haftasonu kırmızı halı geçidi ve muhteşem bir gala ile başlayan ve 24 Nisan’a kadar devam edecek festivalde, toplam 24 oyun sahnelenirken 12 atölye ve 4 söyleşi yapılacak. “Her Halde Tiyatro” sloganıyla tanıtılan festivalde, tiyatroseverler oyunların biletlerine birer kitap karşılığında ücretsiz olarak sahip olabiliyor.
 
Türk tiyatrosunun en değerli isimlerini tiyatroseverlerle buluşturmayı hedefleyen festivalde 29 Mart Çarşamba akşamı Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu tarafından “Ben Eskiden Küçüktüm” isimli oyun sahneye konulacak. Festivalin yabancı konuklarından İspanya’dan gelen Yllana tiyatro grubu “Zoo” isimli oyunu 29 Mart Çarşamba günü Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde, 30 Mart Perşembe günü de Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde sahneleyecek. Kanada’dan katılan Theaturtle tiyatro grubu da “Kafka and Son” isimli oyunu 3 Nisan Pazartesi günü Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahneleyecek.


 
Ataşehir Belediyesi Basın Bürosu
Şebboy Sokak No:4/A PK: 34746 Barbaros Mahallesi Ataşehir / İstanbul
T:+90 0216 570 50 00 Dâhili: 2807 ve 2803   [email protected]    www.atasehir.bel.tr

 

Anahtar Kelimeler: ataşehir tiyatro festivali, dostlar tiyatrosu, ferhan şensoy

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir