Festival

Toy Festival Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Toy Festival Tüm Hızıyla Devam Ediyor

2017.05.16 00:00
| |
0
|
3346


TOY Festival her akşam farklı bir tiyatro oyunu ile sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

TOY İstanbul, ilk sezonu boyunca sahnesinde yer alan ve destek veren oyunlar ile yeni sezonda sahnesinde yer alacak yepyeni oyunların da yer aldığı heyecan verici bir programı TOY Festival ilan etti. 
 
16 Mayıs Salı akşamı Mert Öner’in yönettiği ve Sedef Ecer’in fantastik öğelerle bezeyerek yazdığı “Kenardakiler”, 17 Mayıs Çarşamba akşamı yakın zamanda prömiyerini yapan Öykü Gürman ve Füruzan Asena Ongan’ın rol aldığı, çağımızda hızla tükenen duyguları, plastikleşen ilişkileri, evlilikleri ve sahtelikleri anlatan “Plastik Aşklar” TOY İSTANBUL sahnesinde olacak.
 
Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro’nun çağımızın korkusu “Zenofobi”yi sorgulayan oyunu “Yuva” ise 18 Mayıs Perşembe akşamı festivalin konuğu olarak izleyicilerle buluşacak.


 
Şebnem Bozoklu ve Kerem Fırtına’nın rol aldığı TOY Prodüksiyonu “Kaplan Sarılması” 19 Mayıs ve 26 Mayıs Cuma akşamları sahnede olacak. “Kaplan Sarılması,” izleyiciye teknolojiyle iç içe geçmiş hayatlarımızı ve yalnızlıklarımızı bir kadının trajikomik hikâyesi üzerinden sorgulatıyor.


 
Yönetmenliğini Meltem Cumbul’un yaptığı genç oyuncu kadrosu ile dikkat çeken “BLU” 20 Mayıs Cumartesi akşamı sahnede olacak. Oyun, 10 farklı karakterin tüm sınıf farklılıklarını yok ederek cinselliğe dair normları Freud’un teorileriyle mercek altına alıyor.
 
Toy Festival, Yeşim Ceren Bozoğlu’nun yönettiği “Kırık Bebek ve Diva”nın prömiyerine de ev sahipliği yapacak. Zaman yolculuğu içindeki bir kadının gerçek aşkı bulma hikâyesini konu alan “Kırık Bebek ve Diva,” Pınar Ataer koreografisi ve performansıyla 21 Mayıs Pazar akşamı sahnede olacak.
 
İştar Gökseven, Faruk Barman ve Yağız Can Konyalı’nın rol aldığı Tiyatro Yan Etki prodüksiyonu “Çıkmaz Sokak Çocukları” 23 Mayıs Salı akşamı, Neil LaBute’nin attığımız adımların sorumluluğunu alıp almamak, sonuçlarıyla yüzleşip yüzleşmemek üzerine yazdığı üç kısa oyundan oluşan “Soğuyunca Acımaya Başlar” ise 24 Mayıs Çarşamba akşamı izleyicilerle buluşacak.
 
Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği bir aileden üç kuşak kadının hikâyesini konu alan “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” ise 25 Mayıs Perşembe akşamı TOY İSTANBUL sahnesinde olacak.
 

Anahtar Kelimeler: toy istanbul, kaplan sarılması, blu, plastik aşklar

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir