TİYATROLAR

Mam'art

Oynadığı Sahneler

BİLGİLER

Durumu: Faaliyette değil
İl/ilçe: İSTANBUL/ŞİŞLİ
Adres: Gülbahar Mahallesi Eren Sokak, Bozbey Apartmanı No:4/b, 34394
Telefon: 0212 2756744
Sosyal Medya:

Etkinlik

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerik

Henüz ilişkili içerik eklenmemiş.Dramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
0
|
3585


İlişkili Kişiler

Deniz Karaoğlu
(Işık Tasarımcısı, Oyuncu +1)
Derya Artemel
(Oyuncu)
Emrah Eren
(Oyuncu, Reji Asistanı +2)
Onur Öztay
(Efekt, Oyuncu +1)
Sefa Tantoğlu
(Oyuncu)
Aykut Akdere
(Oyuncu)
Utku Demirkaya
(Koreograf, Oyuncu)
Feri Baycu Güler
(Çevirmen, Oyuncu +1)
Ayça Bingöl
(Oyuncu)
Gizem Erdem
(Çevirmen, Koreograf +1)
Tümü

Hakkında

“Sanat dünyayı yansıtan bir ayna değil, dünyanın onunla şekillendirildiği bir çekiçtir.”
Demiş Bertolt Brecht. Sanattan herkesin yararlanması gerekir. Sanat insanın kendi doğasını yaratma sürecidir. İnsanın özgürleşmesi de hiç kuşkusuz buna bağlıdır. Bu bilinçle hareket eden Mam’art Tiyatro 2015 yılında Feri Baycu Güler önderliğinde tiyatro dünyasına merhaba dedi.
12 Ekim 2015’de Neil Labute’un ‘Özel Kadınlar Listesi’ (Some Girls) adlı oyunuyla Salon İKSV’de perdelerini açtı. Ardından dört sezondur Anadolu dahil olmak üzere kapalı gişe oynayan oyunu Eve Ensler’in yazdığı “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” (Necessary Targets) 8 Kasım 2016’da seyircisiyle buluştu. Prömiyerini 13 Ekim 2017’de yapan üçüncü prodüksiyon olan Tennessee Williams’ın “Kızgın Damdaki Kedi” (Cat on a hot tin roof) ile devam etti. Bu oyunları 12 Aralık 2018’de Alman yazar Rebekka Kricheldorf ‘un “Empatopya” sı (Homo Empatcihus) izledi.
Mam’art Tiyatro kuruluşundan bu yana olduğu gibi gelecekte de klasik ve çağdaş pek çok tiyatro eserinin sahnede hayat bulmasını hedeflemektedir. Oyuncusundan yönetmenine, dramaturguden oyun yazarına, çevirmeninden müzisyenine, organizasyon sorumlusundan ışık tasarımcısına kadar, seyircisine özen ve samimiyetle yaklaşmayı prensip edinmiştir.
Mam’art Tiyatro, sadece oyunlar sahnelemekle kalmayıp, tiyatroyu seven ve ilgilenen tiyatro severlere eğitim vermek için tiyatro atölyeleri de düzenlemektedir. Yaş grublarına göre ayırdığı atölyelerde, çocuklar, gençler ve orta yaş üzeri dışında kurumsal çalışmalara da yer vermektedir.
Tiyatro oyuncularımızdan oluşan önde gelen eğitimci kadrosuna sahiptir. Temel Tiyatro, Çocuk, Gençlik ve Yetişkin Oyunları, Konservatuara Hazırlık, Pantomim, Gençlere Tiyatro eğitimlerinin yanı sıra, Konuşma ve Diksiyon, Beden Dili, Drama, Çağdaş Dans ve Yaratıcı Yazarlık gibi başlıklarda sıklıkla workshoplar düzenlemektedir.
Mam’art Tiyatro, tiyatroya inanan ve destek veren kişiler ile bizleri coşkuyla alkışlayan seyirciler sayesinde perdelerini uzun yıllar açmaya devam edecektir.

Anahtar Kelimeler: mam art

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE