Haber

Tiyatro Lavean’ın yeni oyunu Maskeliler 7 Kasım’da prömiyerini gerçekleştiriyor.

Tiyatro Lavean’ın yeni oyunu Maskeliler 7 Kasım’da prömiyerini gerçekleştiriyor.

2018.11.05 00:00
| |
0
|
5099


Tiyatro Lavean’ın 2018-2019 tiyatro sezonundaki yeni oyunu “Maskeliler”, Filistin Halkının yaşadığı sorunlara duyarlılık yaratma projesi kapsamında...

Tiyatro Lavean’ın 2018-2019 tiyatro sezonundaki yeni oyunu “Maskeliler”, Filistin Halkının yaşadığı sorunlara duyarlılık yaratma projesi kapsamında 7 Kasım Çarşamba günü Beyoğlu NoAct Sahne’de prömiyerini gerçekleştiriyor.

Oyunun konusu kısaca şöyle;

“En büyük ağabey Davut, aileyi besleyebilmek için Tel-Aviv’de İsraillilerin yanında bulaşıkçı olarak çalışmaktadır; ortanca kardeş Naim İntifada üyesidir, en küçük kardeş Halit ise evde kalıp bir İsrail kurşunuyla kötürüm olan kardeşleri Nazif’e bakmaktadır. Davut, İntifada üyesi Naim tarafından ajanlıkla suçlanır. Üç kardeş bu sorunu çözmek için bir araya gelirler.

Oyun; savaşın kardeşlik bağlarını bile koparan ezici baskısını, insanların nefret ve şiddet içinde birbirlerinden uzaklaşmasını bir insan kasabında, üç kardeş üzerinden anlatmaktadır.”

Maskeliler, Uluslararası Tiyatro Enstitüsü’nün verdiği ödül de dahil pek çok ödül aldı. ABD’de Off Broodway de dahil olmak üzere birçok ülkede sahnelendi. Türkiye'de ise son olarak 2008 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları tarafından sahnelendi. 10 yıl sonra İstanbul'da Tiyatro Lavean yorumuyla tekrar seyirciyle buluşuyor.

Oyunun dekor ve kostüm tasarımında Hacer Duran, ışık tasarımında Zabit Erol, müziklerde ise Mert Öztürk yer alıyor. Oyunun rejisörlüğünü Berat Beyoğlu üstleniyor.

Maskeliler 24 Kasım Cumartesi günü Beyoğlu NoAct Sahne’deki oyunuyla seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

Anahtar Kelimeler: tiyatro lavean, maskeliler

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir