Haber

İnziva Mart Ayında Seyirciyle Buluşmaya Devam Ediyor.

İnziva Mart Ayında Seyirciyle Buluşmaya Devam Ediyor.

2020.02.20 00:00
| |
0
|
5935


Tiyatro Lavean’ın 2019 – 2020 sezonundaki yeni oyunu İnziva, İstanbul seyircisiyle her iki yakada da buluşmaya devam edecek.

İlk gösterimini Ocak ayında Kadıköy’de yoğun bir ilgiyle gerçekleştiren İnziva, Mart ayında İstanbul’un çeşitli sahnelerinde seyirciyle buluşmaya geliyor.
 
Geçtiğimiz sezonun ödüllü oyunu Maskeliler ile büyük beğeni toplayan Tiyatro Lavean, bu sezona savaşın yaşattığı tramvatik etkileri anlattığı İnziva oyunuyla çıkış yaptı. İlk gösterimiyle seyircilerinden tam not alan İnziva, İstanbul’un her iki yakasında gerçekleştireceği gösterimlerle seyircisiyle buluşacak.

Şubat ayındaki gösterimlerine talihsiz bir kaza sonucu yanan ve küllerinden yeniden var olan Su Gösteri Sanatları Sahnesi’ndeki oyunlarıyla başlayan İnziva, şehrin her bölgesinde gerçekleştireceği gösterimlerle seyirciye derdini anlatmaya devam edecek.

Berat Beyoğlu’nun yazıp yönettiği, oyuncu kadrosunda Caner Mustafa Kızgın ve Yusuf Mahmut Çitil’in yer aldığı İnziva oyunu, iki askerin çatışma sırasında aynı mağaraya düşmesiyle başlayan psikolojik-gerilim türünde bir oyun.  Oyunun müzikleri ise başarılı rap sanatçısı Allâme’ye aittir.Oyunun konusu kısaca şöyle;

 “İki düşman askeri, kutsal bir bölgeye hâkim olmak için savaştıkları sırada aynı mağaraya düşerler. Tek başlarına kurtulmalarının imkânsız olduğu bu mağarada iki asker arasında ölmek ve öldürmek üzerine bir savaş başlar. Zaman ilerledikçe zihinlerinin anlamlandıramayacağı esrarengiz olaylar meydana gelir.
 
Tüm bu gizemli olaylar sırasında birbirleriyle ve kendileriyle yüzleşip kurtulmaya çalışırken, sonunda birileri onları bulur. Fakat artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.”
Oyunun dekor ve kostüm tasarımında Hacer Duran, ışık tasarımında ise Zabit Erol'un imzası bulunmaktadır.

İnziva Tiyatro Oyunu Mart Ayı Programı;

-15 Mart Pazar – 19.00 – Su Gösteri Sanatları Sahnesi
-18 Mart Çarşamba  - 20.30 – Caddebostan Kültür Merkezi
-19 Mart Perşembe  - 20.30 – Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi
-30 Mart Pazatesi – 20.30 - Cihangir Tatavla Sahne

Oyunlarımızla ilgili daha detaylı bilgi için www.laveansanat.com üzerinden bizimle iletişime geçebilir, online bilet satışları için www.tiyatrolar.com.tr sitesinden ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: inziva, tiyatro lavean

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir