Eğitim

Tiyatro Frankfurt Hikayesini arıyor..

Tiyatro Frankfurt Hikayesini arıyor..

2017.01.06 00:00
| |
0
|
4712


Senarist- Yazar Zeynep Yıldız’ın yönetiminde Tiyatro Frankfurt’un geçtiğimiz günlerde düzenlediği yaratıcı yazarlık atölyesi yoğun ilgi gördü.


 

Senarist- Yazar Zeynep Yıldız’ın yönetiminde Tiyatro Frankfurt’un  geçtiğimiz günlerde düzenlediği yaratıcı yazarlık atölyesi yoğun ilgi gördü.  Atölye çalışmasının amacı Tiyatro Frankfurt'un oyun repertuarına alınacak olan yeni hikayelerine ulaşmak. 'Tiyatro Frankfurt Hikayesini Arıyor’’ adlı projenin Mart ayına kadar devam etmesi planlanırken, yeni yazarlar ve hikayeleri ikincisi düzenlenecek olan atölye çalışmasında bir araya gelecek. 5 Şubat 2017' de düzenlenecek olan atölye çalışması Zeynep Yıldız yönetiminde Frankfurt Türk kültür Merkezi’nde gerçekleştirecek.

 

Tiyatro Frankfurt bünyesinde Oyuncu ve Yönetmen Kamil Kellecioğlu yönetiminde bu yıl düzenlenen “Tiyatro Frankfurt Hikayesini Arıyor“ isimli proje start aldı. Atölye öncelikle bir hikâyesi olduğuna inananların nasıl bir yolda yürüyebileceklerini göstermeyi amaçlıyor. Senarist- Yazar Zeynep Yıldız’ın yaratıcı yazarlık atölyesinde, yazılar yazan ama bazı engelleri aşamadığını hisseden, yaratma sürecinde neler yaşandığını merak eden, yıllardır yazmayı erteleyen veya yazamadığı bir romanı, senaryosu, tiyatro oyunu olan yetenekler bir araya geldi. Atölye katılımcılarıyla yapılan çalışmalar sonunda ortaya geliştirilebilecek hikayeler çıktı. Tiyatro Frankfurt'un internet sayfasından bu hayalini gerçekleştirmek isteyenler için de ayrıca başvurular devam ediyor. Yıllardır çeşitli kültür sanat ve haber programlarında içerik yöneticiliği ve metin yazarlığı yapan Zeynep Yıldız TRT 1’de yayınlanan bir dizide senarist olarak mesleğine devam ediyor. Ayrıca Tiyatro Frankfurt’un 2017 yılında perdesini açacağı yeni oyunun da yazarı…
 
Tiyatro Frankfurt e. V' in yönetim Kurulu Başkanı Kamil Kellecioğlu Senarist Zeynep Yıldız’ın hazırladığı bu projede  yazar olma hayali kuran ve bir hikaye yazmak isteyen gurbetçi vatandaşlara bu fırsatı vermek istediğini söyledi. Zeynep Yıldız da bu projenin içinde gönüllü olarak yer almaktan son derece mutlu olduğunu, katılımcı genç arkadaşların heyecanını gördükten sonra ne kadar doğru bir karar verdiğini, kendisi için en güzel hikayenin ise bu projenin olduğunu belirtti...  
 
Eli kalem tutan herkesin yazar olabileceğini belirten Oyuncu ve Yönetmen Kamil Kellecioğlu ise projenin sonunda seçilen bir hikayenin de Tiyatro Frankfurt tarafından yüz perdelik bir turne düzenlenerek Avrupa ve Türkiye'de sahneleneceğini açıkladı. Katılımcılar arasında coşku yaratan bu açıklama ile başvuruların daha artması bekleniyor.
 

Anahtar Kelimeler: tiyatro frankfurt, yazarlık

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir