Haber

Soluk Soluğa Bir Brecht Masalı...

Soluk Soluğa Bir Brecht Masalı...

2017.10.10 00:00
| |
0
|
5010


Tiyatroadam'ın eğlenceli, coşkulu tarzı ve yüksek performansıyla soluk soluğa bir Brecht masalı...

Kafkas Tebeşir Dairesi, Can Yücel'in kendine has, eşsiz türkçesi, Ümit Aydoğdu'nun dinamik, modern rejisiyle, seyirciyi temposu hiç düşmeyen, heyecanlı bir maceraya sürüklüyor...

Prömiyerini 11 Ekim Çarşamba 20:30'da Baba Sahne'de gerçekleştireceğimiz "Kafkas Tebeşir Dairesi" Ekim ayında her Çarşamba saat 20:30'da Baba Sahne'de olacak.


"Kafkas Tebeşir Dairesi" 11-18-25 Ekim'de Baba Sahne'de...

Sarayın hizmetlisi, annesi tarafından terk edilmiş soylu bebeği korumak için hayatını tehlikeye atar ve kendisini soluk soluğa bir kovalamacanın içinde bulur. Bebeğin öz annesine verilme emrine karşı çıkan hizmetçi kız, eğriyi doğru yapmasıyla ünlü deli yargıcın karşısına çıkartılır. Yargıç, davayı çözmek için eski bir yöntem olan “Tebeşir Dairesi” oyununa başvurur. Peki bu oyunu kim kazanır?


19 Ekim'de Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'ndeyiz...

Kafkas Tebeşir Dairesi Baba Sahne dışında birçok farklı sahnede de sahne alacak. Oyunumuz 19 Ekim'de Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde olacak.


Bol Ödüllü Oyun "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı"nın Yönetmeni Ümit Aydoğdu'dan...

Kafkas Tebeşir Dairesi, Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht'in 1944 yılında kaleme aldığı, iyilik, dürüstlük, özveri, adalet gibi evrensel insanlık değerlerini, emek- mülkiyet ilişkisini sorgulayan/sorgulatan çarpıcı bir başyapıt.

Oyunu, yazar, şair, çevirmen Can Yücel, samimi, sıcak üslubuyla, sözünü sakınmadan türkçeye kazandırmış; kendi deyimiyle "Türkçe Söylemiş".

Tiyatroadam da bol ödüllü oyunları "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı"nın yönetmeni Ümit Aydoğdu'nun yalın, oyunsu rejisiyle, baş döndürücü bir tempo, coşku ve eğlenceyle seyirciye sunuyor. İzleyenleri soluk soluğa bir kovalamacanın, heyecanlı bir serüvenin içine çekiyor.


 
©2017 Tiyatroadam | Caferağa Mah. Mühürdar Cad. Mataracı Han No:14 D:3 Kadıköy www.tiyatroadam.com Mail:[email protected] Tel: 0507 116 18 18

Anahtar Kelimeler: tiyatro adam, bertolt brecht, kafkas tebeşir dairesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir