Haber

Sersem Kocanın Kurnaz Karısı Eskişehir'de

Sersem Kocanın Kurnaz Karısı Eskişehir'de

2016.12.15 00:00
| |
0
|
7184


Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” adlı yeni oyununu 16 Aralık Cuma günü seyirci ile buluşturuyor.


ŞEHİR TİYATROLARI’NDA “SERSEM KOCANIN KURNAZ KARISI” BAŞLIYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Haldun Taner’in kaleme aldığı “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” adlı yeni oyununu 16 Aralık Cuma günü seyirci ile buluşturuyor.

 

  

 Şehir Tiyatroları’nın 2016-2017 Tiyatro sezonun da yer alan yeni oyunu “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı”, 16 Aralık Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera) tiyatro sahnesinde ilk gösterimini gerçekleştirecek. Devlet Tiyatrosu sanatçısı oyuncu ve yönetmen Süleyman Atanısev’in yönettiği oyunun Dekor Kostüm Tasarımını Dilek Kaplan, Işık Tasarımını Zeynel Işık ve Müzik Direktörlüğünü Volkan Altuğ gerçekleştirdi.

 

 

Türk Tiyatrosunun en önemli yazarlarından biri olan Haldun Taner’in klasikleri arasında sayılan “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı”, batılılaşmaya çalışan Osmanlı toplumunun sosyal yaşantısına, ayakta kalmaya çalışan bir tiyatro topluluğunun trajikomik hikâyesini ele alarak ışık tutuyor.  

 

 

Eskişehir Şehir Tiyatrosu sanatçıları Mete Ayhan, Özlem Baykara, Özlem Boyacı, İsmail Dündar, Mustafa Kılıkçı, Serhat Onbul, Nagihan Orhan, Tolga Tümer’in yanı sıra, Emel Alnady, Ceyda Çınar Onbul, Evren Canbulat, Utku Çubukçuoğlu, Özgün Can Karaburun ve Orçun Tiryaki’den oluşan oldukça Kalabalık kadrolu, müzikli ve eğlenceli oyun, Aralık ayı içinde ve sezon boyunca Eskişehirli tiyatro severler ile buluşmaya devam edecek.  

Anahtar Kelimeler: sersem kocanın kurnaz karısı, eskişehirşeh, eskişehir şehir tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir