Haber

Sanat tiyatro severler ile buluşuyor.

Sanat tiyatro severler ile buluşuyor.

2017.10.13 00:00
| |
0
|
4140


En yakınıma ne kadar uzağım, fikriyle yola çıkan oyun izleyenlerine dostluk kavramını sorgulatıyor.


TİYATRO DAFT “SANAT” İLE TİYATRO SEVERLERLE BULUŞUYOR …
 

 Ünlü Fransız yazar, oyuncu, senarist ve oyun yazarı Yasmina Reza'nın arkadaşı Serge Goldzal beyaz üstüne beyaz çizgili bir tablo satın alır. Reza tabloyu gördüğünde ''Sen delisin'' diyerek gülmeye başlar ve arkadaşı Serge de onun kahkahalarına eşlik eder. Yasmina Reza bu olaydan yola çıkarak, arkadaşı Serge’nin; onun gülmesine karşılık vermeseydi; olayların nasıl bir boyuta taşınabileceği üzerine düşünür ve “Sanat” isimli oyunu yazar. Oyunda, beyaz bir tablo üzerinden arkadaşlık sanatı sorgulanır.


 TİYATRO DAFT KİMDİR


TİYATRO DAFT'ın kurucuları, Derya Ergüç ile Fikret Gedik, Tiyatro DAFT'ın hikayesini şöyle anlatıyor, “Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio'da bir sene beraber eğitim aldık. Okul sonrasında birkaç projede çalıştık. Bir gün hocamız, oyuncu koçumuz Sennur Nogaylar Kadıköy’de otururken  “Okulda hep beraberdiniz ve komiktiniz. Hadi bir şeyler yapın. Sahneye çok yakışıyorsunuz. Sahneye çıkın” dedi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldığımız eğitimin bize kattığı tiyatro sahnesinde olma tutkusu  ve hocamızın bize verdiği cesaret ile hemen oyun aramaya başladık. Sonra bir tiyatro kurma fikri oluştu... Biz kendimize böyle bir yer oluşturalım, ve tiyatro tutkusu olan insanlarla çalışalım dedik. Ve sonra Yasmina Reza’nın Sanat oyununu ilk sezonumuz için seçip çalışmalara başladık. Derken yine Müjdat Gezen öğrencilerinden Hasan Baran oyuncu kadromuza katıldı. Sennur Nogaylar yönetti ve “Sanat” çıktı :)


“SANAT” Hakkında, Yasmina Reza'nın yazdığı, Sennur Nogaylar'ın yönettiği oyunda Derya Ergüç, Fikret Gedik, Hasan Baran oynuyor.


Mark, Serge ve Ivan adında üç çocukluk arkadaşının hikayesi. Serge'nin bir tabloya servet ödemesiyle başlayan Mark-Serge çatışması ve arada kalan Ivan. Tablo üzerinden arkadaşlık sanatının irdelendiği, güzel bir komedi!


 Tiyatro DAFT “Sanat” oyunu  tarihleri ;


18 Ekim 2017 Çarşamba, Saat:20.30 Caddebostan Kültür Merkezi 
19 Ekim 2017 Perşembe, Saat:20.30 Barış Manço Kültür Merkezi
2 Kasım 2017 Perşembe, Saat:20.30 Barış Manço Kültür Merkezi
6 Kasım 2017 Pazartesi, Saat:20.30 Caddebostan Kültür Merkezi 
 
facebook-instagram-twitter: @tiyatroDAFT

 

Anahtar Kelimeler: tiyatro daft, sanat, Caddebostan Kültür Merkezi, barış manço kültür merkezi kadıköy

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir