Haber

Rausch Gala Yapıyor

Rausch Gala Yapıyor

2017.12.05 00:00
| |
0
|
2651


Gnelev’in yeni oyunu RAUSCH, Turgay Doğan’ın rejisi, Beliz Demircioğlu'nun koreografisi ile 12 ARALIK garajistanbul’da gala yapıyor!

Rausch, Alman oyun yazarı Falk Richter'in Türkçe'ye çevrilmiş ve Türkiye'de sahneye konacak olan ilk oyunu.


RAUSCH: MODERN DÜNYANIN UĞULTUSUNDA DALGALANAN BİREYLER

Batı dünyasının yoğun yerleşim merkezlerinde insanoğlunun eşleşmesi neredeyse imkansız hale gelmiştir. Neoliberal modernitenin deregülasyon çabaları, 21. yüzyılda artık evlilik kurumunu da etkisi altına almış, büyük ve küçük aşklar için bulunabilecek eşlerin sayısı iyice artmıştır.

Son ütopyamız olan AŞK sarhoşluğu sıkı bir pazar kavgasına dönüşmüştür. Ve asıl iş aşkı bulduğumuzda başlar: İlişkinin devamı üzerine, kendimiz üzerinde çalışmak zorundayızdır. Güvenlikli alanlarımızı ortadan kaldıran, yaşama anlam ve derinlik katan duyguların baştan çıkarıcılığını tam olarak yaşayabiliyor muyuz? Kontrolü elden bırakmak, sınırlarımızı açmak gibi gizli özlemlerimizi artık sadece tüketimin, çalışma hayatının ya da borsanın bize sunduğu (imkanlarda) mutluluklarda mı bulabiliyoruz sadece?

Modern dünyanın bireyleri olarak zorlukla kazandığımız özgürlük ve sorumluluklar bir lanete mi dönüştü?

RAUSCH

Yazan: Falk Richter

Yöneten: Turgay Doğan

Koreografi: Beliz Demircioğlu

Müzik: KAOSMOS

Yön. Yardımcısı: Müje Selek

Oynayanlar: Tuğçe Aydın, Cem Büyük, Gökşen Coşkunyuva, Seçkin Çınar, Beliz Demircioğlu Cihandide, Doğa Demirhan, Didem Kırış, Berk Kristal, Semra Morgil, Öykü Oktay, Özge Özel, Tolga Sarıaydın, Buğra Can Şahin, İpek Taşdan
 

GALA: 12 Aralık 2017, saat 20:30. Yer: GARAJ. 
(Oyun sonrası izleyicilerle soru - cevap buluşması olacaktır.) 
ADRES: Tom Tom Mahallesi, Yeni Çarşı Caddesi, Kaymakam Reşat Bey Sokak 11A, Beyoğlu İstanbul /// +90 212 244 44 99 /// info@garajistanbul.org

TURGAY DOĞAN

Turgay Doğan, 1974’te Almanya’da doğdu. Uzun yıllar Grotowski, Strassberg ve Baird öğrencisi olan Tony C. Glaser’in yanında oyuncu ve asistan olarak çalıştı, Artnet (Almanya) ve Theater im Depot (Almanya) kurucu üyeleri arasında yer aldı. Jubrill Sulaimon, Martina Bracke, Tuncel Kurtiz gibi isimlerin yönettiği prodüksiyonlarda oyuncu olarak görev aldı.

2011 yılında İstanbul’da Gnelev topluluğunu kurdu, kendi yazdığı Yüksek Derece, 04:34 ve Site adlı oyunları yönetti ve İstanbul’un çeşitli mekanlarında sahneledi. 2015 yılında Site oyunu ile Yeni Tiyatro Dergisi Başarı Ödülleri’nde Yılın Oyun Yazarı ödülünü aldı.

2016‘da Almanya‘da sahnelediği “Cesaret Ana ve Çocukları” iki sezon boyunca Thüringen Eyalet Tiyatrosu‘nda gösterimde olacaktır.

BELİZ DEMİRCİOĞLU CİHANDİDE

Koreograf ve Multimedya Sanatçısı Beliz Demircioğlu Cihandide modern bale alanında lisans derecesini ve İnteraktif Telekominikasyon alanında yüksek lisansını New York Üniversitesi‘nin Tisch School of the Arts Fakültesi’nde tamamladı. İsviçre’de, disiplinlerarası sanat terapisi konusunda doktorasını tamamlamaktadır.

Beliz‘e ait koreografi ve video/enstelasyon eserleri New York Birleşmiş Milletler Binası, Baryshnikov Art Center, İstanbul Modern, İstanbul Bienali, Codice-Idee per la Cultura, Eyebeam Gallery, Jack H. Skirball Center, Bushwick Arts Project, Vancouver NIME, Garajistanbul, Ask the Robot, Kasa Galeri, Tedance Festival ve Tanzquartier Wien gibi birçok yerde sergilenmiştir.

Beliz modern sanat, sahne sanatları ve dijital kültürde vücut ile ilgili konulara odaklı disiplinler arası sanat platformu “boDig”’in kurucu üyelerindendir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nde hareket teknikleri ve bedenler/teknolojiler konulu dersler vermektedir.


gnelev
Dere Sokak No.32/A Rumeli Kavağı
Sarıyer
Istanbul 34450
Turkey

Anahtar Kelimeler: rausch, gnelev

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir