OYUNLAR

Çapraz Aşklar

Çapraz Aşklar

Oynadığı Sahneler

Henüz sahneler ilişkilendirilmemiş.

Etkinlikler

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerikler
Dramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.

İlişkili Kişiler

Ayça İnci
(Oyuncu)
Çolpan İlhan
(Kostüm Tasarım, Oyuncu)
Engin Gürmen
(Oyuncu, Yönetmen)
Irmak Ünal
(Oyuncu)
Kayra Şenocak
(Oyuncu, Yazar)
Ruhi Sarı
(Oyuncu)

Konu

AYÇA İNCİ “DANSÖZ”, IRMAK ÜNAL “ASSOLİST ŞAHESER ŞENSES”, KAYRA ŞENOCAK “ŞAHESER’İN EŞCİNSEL ASİSTANI DİLOŞ” VE RUHİ SARI “SOYGUNCU” OLARAK TİYATRO SAHNESİNDE KARŞIMIZA ÇIKIYOR. 

Ancak bu kadarla da bitmiyor. KANDEMİR KONDUK’un yazdığı son oyun muhteşem komedi “Çapraz Aşklar”daki tüm karakterler ikinci perde de oynadıkları rolün tersi bir karakterle seyirci karşısına çıkıyor ve herkesi şaşırtıyor. Tam bir oyunculuk şöleninin yaşanacağı “Çapraz Aşklar” Engin Gürmen yönetmenliğinde sahneye taşınıyor. 

“Kadıncıklar 2007” oyunuyla perdelerini açan Sadri Alışık Tiyatrosu, usta yazar Kandemir Konduk’un yepyeni oyunu “Çapraz Aşklar” ile sezonun ikinci oyunu için 11 Ocak’ta tekrar perdelerini açmaya hazırlanıyor. 

Yönetmenliğini Engin Gürmen’in yaptığı Çapraz Aşklar oyunu derininde, aydınlar ile halk arasındaki kopukluğun da güldürerek eleştirisini yapıyor . 

Bir yazlık evde kışın geçen komik olayları anlatan oyunda, kendi düzeylerine uygun olmayan kişileri seven insanların çelişkileri sergileniyor. Her oyuncunun ikişer rolü canlandırdığı ‘’ Çapraz Aşklar ‘’ soyguncu, dansöz, şarkıcı, eşcinsel gibi tiplerin yanı sıra bilinçsiz ve duyarsız gençler ile bir ressam ve bir besteci arasındaki çelişkileri ve gülünç ilişkileri vurguluyor. 

“Yasaklar”, “Beyoğlu Beyoğlu”, “Geceler”, “İnsanlığın Lüzumu Yok”, “Medya Medya Nereye” gibi 18 komediye imzasını atmış olan “Kandemir Konduk”un son oyunu “Çapraz Aşklar” ilk kez Küçük Sahne Sadri Alışık Tiyatrosu’nda...

Anahtar Kelimeler: çapraz aşklar

0
|
1660


0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE