Haber

Lavean Sanat Grubu Yaz Aylarında...

Lavean Sanat Grubu Yaz Aylarında...

2021.08.01 00:00
| |
0
|
1709


Lavean Sanat Grubu, 2019 – 2020 sanat sezonunda dünya prömiyerini gerçekleştirdiği “İNZİVA” adlı oyunuyla...


Lavean Sanat Grubu, 2019 – 2020 sanat sezonunda dünya prömiyerini gerçekleştirdiği “İNZİVA” adlı oyunuyla 2021 – 2022 sanat sezonunda seyircileriyle buluşmaya devam edecek.

Pandeminin en çok etkilediği sektörlerin başında gelen sahne sanatları, sahnelerin tekrar açılmasıyla birlikte yaralarını sarmaya çalışıyor. Pandemi döneminde sahnelere ara vermek zorunda kalan birçok tiyatro tekrar seyircileriyle buluşmanın coşkusu içerisinde.

2014 yılında kurulan ve birçok oyunun yapımında imzası bulunan Lavean Sanat Grubu da tekrar seyircileriyle buluşmak için kolları sıvadı. 

2019 – 2020 sanat sezonunda Lavean Sanat Grubu tarafından sahnelenen ve seyirci tarafından beğeniyle karşılanan “İNZİVA” adlı oyun, İstanbul ve Diyarbakır başta olmak üzere ülke seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Berat Beyoğlu’nun yazıp yönettiği İnziva, iki düşman askerinin çatışma sırasında aynı mağaraya düşmesiyle başlayan psikolojik-gerilim türünde bir oyun. Oyunun müzikleri ise başarılı rap sanatçısı Allâme’ye aittir.

Oyunun konusu kısaca şöyle;
 “İki düşman askeri, kutsal bir bölgeye hâkim olmak için savaştıkları sırada aynı mağaraya düşerler. Tek başlarına kurtulmalarının imkânsız olduğu bu mağarada iki asker arasında ölmek ve öldürmek üzerine bir savaş başlar. Zaman ilerledikçe zihinlerinin anlamlandıramayacağı esrarengiz olaylar meydana gelir. 

Tüm bu gizemli olaylar sırasında birbirleriyle ve kendileriyle yüzleşip kurtulmaya çalışırken, sonunda birileri onları bulur. Fakat artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.”

Oyunun dekor ve kostüm tasarımında Hacer Duran, ışık tasarımında ise Zabit Erol'un imzası bulunmaktadır.

Tiyatro Kooperatifi tarafından gerçekleştirilen Yaz Buluşmaları kapsamında da yer alan İnziva’nın 2021 programı ise şöyle;

 

-31 Temmuz Cumartesi – 19.00 – İstanbul Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi
-12 Ağustos Perşembe – 20.00 – Diyarbakır Orhan Asena Sahnesi
-13 Ağustos Cuma – 20.00 – Diyarbakır Orhan Asena Sahnesi
-14 Eylül Salı – 21.00 – İstanbul Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro
Lavean Sanat Grubu oyunları ile ilgili daha detaylı bilgi için www.laveansanat.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: lavean sanat grubu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir