Haber

İnziva Yeni Yılda Seyircilerle Buluşmaya Devam Edecek

İnziva Yeni Yılda Seyircilerle Buluşmaya Devam Edecek

2021.12.23 00:00
| |
0
|
1110


Lavean Sanat Grubu’nun yapımcılığını üstlendiği İnziva Tiyatro Oyunu, İstanbul’un her iki yakasında seyircileriyle buluşmaya devam edecek.


2019 yılında dünya prömiyerini gerçekleştiren İnziva, 2022 yılında da seyircileriyle buluşmaya devam edecek.


Kutsal bir bölge için savaşan iki düşman askeri, savaş sırasın aynı mağaraya düşer. Vücutlarındaki çeşitli engellere rağmen birinde ekmek bir diğerinde ise su olduğundan dolayı iletişim kurmak zorunda kalan askerler, zaman ilerledikçe anlamlandıramadığı olaylarla karşılaşmaya başlarlar. 

Toplumun ve sistemin yüklediği maskelerden adım adım kurtulmaya başlayan her iki asker, zamanla kendi yaşamlarıyla yüzleşmeye başlar. 
2014 yılında bağımsız sanat üretimleri için kurulan Lavean Sanat Grubu, toplumun ötekileştirilen kesimleri ve cinsiyet kimlik eşitliği ile ilgili tiyatro oyunları yapmaya başlamıştır.

Aynı zamanda iklim ve su krizi ile ilgili çeşitli projeler geliştirmiş ve bununla ilgili uluslararası işbirlikleri gerçekleştirmiştir. 

2019 yılından beri ülkenin çeşitli yerlerinde sahnelenen ve seyirci tarafından büyük beğeni kazanan İnziva oyunu, 2022 yılında da seyircileriyle buluşmaya devam edecek. 

Psikolojik-gerilim türündeki oyun, Berat Beyoğlu tarafından yazılıp yönetildi. Oyunun müziklerini ise son dönemin başarılı rap sanatçısı Allâme’ye ait. 
Oyunun bilet satışları ise; mobilet ve biletinial sistemleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. 

Lavean Sanat Grubu oyunları ile ilgili daha detaylı bilgi için www.laveansanat.com ve sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İNZİVA GÜNCEL TAKVİM:


21 OCAK CUMA 2022 – CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ 
28 OCAK CUMA 2022 – BAHÇELİEVLER KÜLTÜR MERKEZİ 
8 ŞUBAT SALI 2022 – KADIKÖY BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ
18 ŞUBAT CUMA 2022 – BAHÇELİEVLER KÜLTÜR MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: lavean sanat grubu, inziva

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir