Haber

"Kul" Zorlu Psm'de Sezonu Açıyor

2018.10.01 00:00
| |
0
|
4227


Seray Şahiner’in kaleme aldığı, tek kişilik “Kul” oyunu, yeni sezona 8 Ekim Pazartesi akşamı 20.30’da
DOLUNAY SOYSERT’İN TEK KİŞİLİK OYUNU  “KUL”, SEZONU ZORLU PSM’DE AÇIYOR!
 
 
Seray Şahiner’in kaleme aldığı, Dolunay Soysert’in rol aldığı tek kişilik “Kul” oyunu, yeni sezona 8 Ekim Pazartesi akşamı 20.30’da Zorlu PSM Studio’da açıyor! Şahiner’in, Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görülen romanından uyarlanan “Kul”, görülmeden yaşayan bir insanın gördüklerinden bir yaşam kurma özlemini tiyatro sahnesine taşıyor.
 
 
Afife Tiyatro Ödülleri Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülü sahibi, deneyimli tiyatro oyuncusu Dolunay Soysert, “Kul”da çarpıcı oyunculuğuyla büyük beğeni topluyor. TOY İstanbul ve id İletişim’in ortak yapımcılığında sahnelenen “Kul” oyunu, Seray Şahiner’in aynı adlı son romanından uyarlandı. “Hanımların Dikkatine” kitabıyla 2012 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü, “Antabus” oyunuyla ise 2016 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’nü kazanan başarılı yazar Şahiner “Kul”u, aynı adlı romanından yola çıkarak tiyatro metni olarak yazdı. Yazar aynı zamanda, “Kul” adlı kitabıyla Orhan Kemal Roman Armağanı’na değer görüldü.
 
 
Mercan, sayfalardan çıkarmışçasına canlı bir karakter... Görülmeden yaşayan, gördüklerinden bir yaşam kurma özlemiyle Mercan, tiyatroseverleri hem hüzünlü hikâyesini dinlemeye hem de kendisiyle birlikte İstanbul’u bir umut haritası eşliğinde yeniden keşfetmeye çağırıyor. Arnavut kaldırımlarından havalanıp cemevlerine, camilere, kiliselere varan; dilek ağaçlarına bağlanmış çaputlarla rüzgara salınmış umutlar… “Kul”da, insan eliyle kurulmuş çelişkilerin ancak Tanrı eliyle değişebileceğine inananlar, dayanacak kimsesi olmayınca ayakta duramayanlar, dünyaya gölgesinden başka kök salamayanlar, ölülerden başka can yoldaşı bulamayanlar konuşuyor.
 
 
Yönetmen koltuğunda Mert Öner’in oturduğu, dekor ve kostüm tasarımını Özlem Karabay’ın, ışık tasarımını Ayşe Ayter’in yaptığı oyunun yönetmen yardımcılığını Abdullah Cersel, proje asistanlığını ise Yeşim Çelebi üstleniyor.
 
8 Ekim 2018 Pazartesi akşamı 20.30’da Zorlu PSM Studio’da sahnelenecek tek perdelik “Kul” oyununun biletleri Biletix’ten, Zorlupsm.com’dan ve Zorlu PSM gişelerinden temin edilebilir.
 
Bilgi için: biletix.com
zorlupsm.com
toyistanbul.com
facebook.com/toyistanbul
instagram.com/toyistanbul
twitter.com/toy_istanbul

Anahtar Kelimeler: kul, Zorlu PSM

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir