Haber

Küçükçiftlik Bahçe Müzikli Tiyatro Oyunları

Küçükçiftlik Bahçe Müzikli Tiyatro Oyunları

2020.09.29 00:00
| |
0
|
4701


KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de müzikli tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapacak.
KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE  MÜZİKLİ TİYATRO OYUNLARI ile SESİ AÇIYOR!
 
KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe, sezona damgasını vuran kapalı gişe tiyatro programının ardından KüçükÇiftlik Bahçe’de müzikli tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapacak. Son dönemde tiyatroları desteklemeye yönelik attığı adımlarla sanatseverlerin takdirini toplayan KüçükÇiftlik Park, bu kez de 6-17 Ekim tarihleri arasında “Kaldırım Serçesi”, “Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım”, “Merhaba”, “Biraderler Cabaret” ve “Two Turkish Tenors” oyunlarından oluşan mini bir seçkiyle açık hava sezonunu kapatmaya hazırlanıyor. URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla gerçekleşecek 5 özel oyun gerekli tüm hijyen önlemleri alınarak, İstanbullulara sanat dolu sonbahar akşamları sunacak.
 
“KALDIRIM SERÇESİ” 6 EKİM’DE, SON KEZ SAHNELENECEK
 
KüçükÇiftlik Bahçe’de müzikli oyun seçkisi 6 Ekim Salı akşamı Altıdan Sonra Tiyatro - Kumbaracı50’nin “Kaldırım Serçesi” adlı oyunuyla başlayacak. Son kez sahnelenecek olan “Kaldırım Serçesi” oyunu seyircisine KüçükÇiftlik Park’ta veda edecek. Sadece sesiyle değil, hayata, müziğe ve aşka olan tutkusuyla da ölümsüzleşen Edith Piaf’ın hayatını sahneye taşıyan “Kaldırım Serçesi”nde Tülay Günal, Levend Yılmaz, Aytek Şayan, Burcu Halaçoğlu, Can Deniz Erzaim, Ozan Erdönmez ve Yeşim Sarı rol alıyor. 1950’ler Fransa’sından 80’ler Türkiye’sine uzanan oyun, eseri kaleme alan Başar Sabuncu’ya ve 1982’deki yorumuyla Edith Piaf ile özdeşleşen Gülriz Sururi’ye de bir saygı duruşu niteliğinde...
 
“FIRAT TANIŞ ile GELİN TANIŞ OLALIM” 9 EKİM’DE KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE’DE
 
“Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım” oyunuyla 9 Ekim Cuma akşamı KüçükÇiftlik Bahçe’de türküler yükselecek. Eleştirmenlerin, Fırat Tanış’ın performansını olağanüstü olarak tanımladığı oyun sevgiyi, dostluğu, paylaşmayı, dünya hısımlığını ve kardeşliğini sahneye taşıyor. 
 
KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE’DE MÜZİKLİ OYUN PROGRAMI “MERHABA”, “BİRADERLER CABARET” ve “TWO TURKISH TENORS” ile DEVAM EDECEK
 
Müzikli tiyatro oyunlarından oluşan KüçükÇiftlik Bahçe’de özel programı 14 Ekim Çarşamba akşamı Genco Erkal’ın “Merhaba” oyunuyla devam edecek. Tek kişilik oyunların ustası, duayen sanatçı Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyun, Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare’in yapıtlarından oluşuyor. 16 Ekim Cuma akşamı ise Arda Aydın Organizasyon’un sunduğu enerjik sahne gösterisi “Biraderler Cabaret” sahnelenecek. KüçükÇiftlik Bahçe’de, açık hava sezonu 17 Ekim Cumartesi akşamı Cenk Bıyık, Atılgan Gümüş ve Orçun Kaptan’ın müzikli düellosu olan “Two Turkish Tenors” ile kapanacak.
 
TÜM HİJYEN ÖNLEMLERİ ALINDI
 
Misafirlerine keyifli anlar yaşatmak kadar onların sağlığını ve güvenliğini de düşünen KüçükÇiftlik Park, COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirlerini en üst düzeyde sürdürmeye devam edecek. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı ve kapıda bilet satışının yapılmadığı KüçükÇiftlik Park etkinliklerinde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılacak. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunluluğu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin edilecek.
 
Kapı açılış saatinin 19.00 olduğu program kapsamında oyunların başlama saati ise 20.30. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebilir. 
 
KüçükÇiftlik Bahçe’de Program
 
6 Ekim Salı Kaldırım Serçesi – Altıdan Sonra Tiyatro / Kumbaracı50
9 Ekim Cuma Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım – Donkişot Tiyatro ve Organizasyon
14 Ekim Çarşamba Merhaba – Dostlar Tiyatrosu
16 Ekim Cuma Biraderler Cabaret – Arda Aydın Organizasyon
17 Ekim Cumartesi Two Turkish Tenors – Krema Production
 
 
KüçükÇiftlik Park hakkında:
İstanbul’un kalbinde yer alan KüçükÇiftlik Park, 17. yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap vermektedir. 2000 metrekarelik çim alana sahip KüçükÇiftlik Bahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılmaktadır.
 
URU hakkında
2007 yılından bu yana etkinlik sektöründe faaliyet gösteren URU, yenilikçi projeler geliştirerek geniş kitleleri kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturan çok amaçlı bir organizasyon şirketidir. Gerçekleştirdiği etkinliklerde sunduğu 360 derece hizmetle sektöre alternatif bir soluk getiren URU, kurumsal etkinlik ve lansmanları; konser, parti ve festivalleri; moda tasarım aktivitelerini yenilikçi bir anlayışla tasarlayarak dünya standartlarında bir organizasyon hizmeti vermektedir.

Anahtar Kelimeler: KüçükÇiftlik Park, Küçükçiftlik Bahçe

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir