Haber

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta (03-08.Ocak.2020)

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta (03-08.Ocak.2020)

2020.03.02 00:00
| |
0
|
12438


İstanbul Devlet Tiyatrosunda bu hafta Büyüklere Masallar-Masal Masal İçinde, Bay Z, #Cehennem, Meraklısı İçin “Öyle Bir Hikaye”...

İstanbul Devlet Tiyatrosunda bu hafta Büyüklere Masallar-Masal Masal İçinde, Bay Z, #Cehennem, Meraklısı İçin “Öyle Bir Hikaye”, Aziz Dostum Çehov, Fatima’nın Erkekleri oyunları seyirci karşısına çıkacak.

Haftanın çocuk oyunları Büyüklere Masallar-Masal Masal İçinde ve Siz Ne Dersiniz.

Oyunlara dair detaylı bilgiler şöyle:

Büyüklere Masallar-Masal Masal İçinde (Çocuk Oyunu), Mecidiyeköy Büyük Sahnede

Polisiye roman yazarı Ahmet Ümit’in birbirine bağlanan beş masaldan oluşan, hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden eserini Günay Ertekin tiyatroya uyarladı. Oyunda komşu diyardaki Kör Adam’ın hikâyesini dinlemeye giden Padişah ve veziri iki tüccar gibi giyinerek yollara düşerler. Bir sırrı çözmek için diğer bir sırrın izini sürmek zorunda kalan padişah ve vezir sabırla ve merakla günlerce gecelerce yol gidip zaaflarla yoğrulmuş insanoğlunun birçok hikâyesini dinlerler.

Padişah’la beraber Şapkacı’nın, Müezzin’in, Demirci’nin, Kuyumcu’nun, Kör Adam’ın serüvenlerinin peşinde adeta bin bir gece masallarının tadında bir serüvene çıkarız.

8 yaş ve üzeri her yaştan izleyiciye seslenen oyunda Doruk Ordu, Betül Çevgen, Çağrı Aslan, Gökhan Yıldırım, Ömer Hüsnü Turat, Evren Akyürek,  Devran Şanlı, Ceren Narinoğlu, Çağıl Tekten, Onur Ertaman, Alparslan Çağlar, Aykut Söyük, Ecem Alpay, Ihlara Yener, Damla Polat, Handan Ölçener rol alıyor.

Büyüklere Masallar - Masal Masal İçinde 3-8 Mart tarihleri arasında Mecidiyeköy Büyük Sahnede izlenebilir.


Bay Z., Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede

Güçlü ve korkulan bir patron olan Bay Z’nin şirketinde, denetimden sorumlu dört üst düzey yönetici kendilerini bir odada hapsedilmiş bulurlar. Şirketten para çalınmış ve bu hırsızlık denetçilerin gözünden kaçmıştır. Bakalım denetçiler aralarındaki suçluyu bulup ortaya çıkarabilecek midir?  

Ali Çelik, Gerçek Alnıaçık, Orkun Gülşen ve Ozan Uçar’ın rol aldığı oyun Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede 3-8 Mart tarihleri arasında izlenebilir.

Yazan: Bülent Usta
Yöneten: Ali Atilla Şendil
Dekor & Kostüm Tasarımı: Şirin Dağtekin Yenen
Işık Tasarımı: Önder Ay

#Cehennem, Üsküdar Tekel Sahnesinde


Jennifer Haley'in yazdığı, Gülay Gür'ün çevirisini yaptığı oyunun rejisörü Metin Belgin. Dekor Tasarımında Hakan Dündar, kostüm tasarımında Ceren Karahan, ışık tasarımında Yakup Çartık imzası bulunan oyunun dramaturgu Şafak Eruyar.

Oyunun konusu şöyle;

Oyun düşüncelerimizi kodlayan, yaşamı gerçeklikten koparan ve şiddet dürtüsünü tetikleyen sanal dünyanın gelecekte duygularımızı da ele geçirme olasılığını bilim kurgu atmosferinde tartışıyor. Oyundaki karakterlere Metin Belgin, Simay Tuna, Ahmet Mark Somers, Enis Daniş ve Aslı Büşra Sarınç hayat veriyor.

#Cehennem oyunu 3-4-5-6 Mart tarihlerinde Üsküdar Tekel Sahnesinde izlenebilir.

Meraklısı İçin “Öyle Bir Hikaye”, Üsküdar Stüdyo Sahnede

Büyük yazar Sait Faik Abasıyanık’ın gizemli dünyasının dehlizlerine girerek, onun gözünden İstanbul’u anlamaya, hayatı koklamaya, İstanbul’a yeni bir pencere açmaya ve bu pencereden martılara seslenmeye, dalgalarla fısıldaşmaya, rüzgârı dinlemeye; sevgiyi, aşkı, insanı, sanatı, edebiyatı duyumsamaya hazır mısınız…    

Taner Turan’ın oynadığı Meraklısı İçin “Öyle Bir Hikaye” 3-4-5-6 Mart tarihlerinde Üsküdar Stüdyo Sahnede izlenebilir.

Yazan: Sait Faik Abasıyanık
Uyarlayan: Savaş Dinçel
Yöneten: Ozan Uçar
Dekor Tasarımı: Behlüldane Tor
Kostüm Tasarımı: Mihriban Oran
Işık Tasarımı: Serhat Akın
Müzik: Oktay Köseoğlu


Aziz Dostum Çehov, Garibaldi Sahnesinde

Anton Çehov’un Tütünün Zararları, Bir Evlenme Teklifi ve Ayı adlı kısa oyunlarından oluşuyor. Bir Evlenme Teklifi evlenme arzusundaki bir kadının takıntılarını ve bir türlü iletişim ortamı bulamadığı eş adayıyla yaşadığı münakaşaları; Tütünün Zararları baskın bir eş tarafından otuz üç yıl istemediği bir hayat yaşayan adamı; Ayı ise bir kadınla erkeğin alacak meselesi yüzünden nefretle başlayan ilişkilerinin aşka dönüşmesini anlatıyor.

Erdinç Gülener, Eylem Yıldız, 5-6-7-8 Mart tarihlerinde Garibaldi Sahnesinde izlenebilir.

Yazan: Anton Çehov
Çeviren: Yılmaz Gruda
Yönetmen: Zafer Algöz
Dekor ve Kostüm Tasarımı: Medina Yavuz Almaç
Işık Tasarımı: Birol Gezici

Fatima’nın Erkekleri, Küçükçekmece CKSM’de

Fatima’nın Erkekleri Şöhretli bir Hollywood yıldızı olan Fatima'nın pırıltılar içinde görünen o şöhretin ardında saklanan acılarını ve kayıplarla örülmüş yaşamını anlatıyor. Özlem Güveli ve Can Şıkyıldız’ın rol aldığı oyun 3-8 Mart tarihleri arasında Kozyatağı Kültür Merkezinde izlenebilir.

Yazan: Ali Kemal Güven
Yöneten: Serkan Salihoğlu
Dekor Tasarımı: Emrah Kürekçi
Kostüm Tasarımı: Nalan Alaylı
Işık Tasarımı: Önder Ay
Müzik: Ömer Sarıgedik
Metin Süpervizörü: Hasibe Kalkan

 

Siz Ne Dersiniz (Çocuk Oyunu), Üsküdar Stüdyo Sahne ve Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde

Faik Ertener’in yazıp yönettiği “Siz Ne Dersiniz” oyunu kendinden ve 3-4-5 Mart tarihlerinde Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde, 7 ve 8 Mart tarihlerinde ise Üsküdar Stüdyo Sahne’de 7 yaş ve üzeri izleyicilerini bekliyor olacak. 

Yazan  & Yöneten: Faik Ertener 
Yardımcı Yönetmen: Tunç Günbay
Dekor ve Kostüm Tasarımı: Dilek Kaplan
Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz
Müzik: Can Atilla
Koreografi: Yeşim Alıç
Müzik Direktörü: Melikcan Zaman

Anahtar Kelimeler: istanbul devlet tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir