Haber

"Günışığına Mektup" Mart Ayında...

2019.03.11 00:00
| |
0
|
3711


Bilim insanı olan doktor bir annenin hasta kızına can vermek uğruna, onu mücadele ettiği amansız hastalıktan kurtaracak ilacın bulunması

GÜNIŞIĞINA MEKTUP 

 “Günışığına Mektup” bir bilim insanı olan doktor annenin hasta kızına can vermek ve onu mücadele ettiği amansız hastalıktan kurtarmak uğruna başka hayatları feda etmesini ana eksen olarak belirlemiş, güçlü bir çatışmayla yapılandırılmış dramatik bir hikâyedir.  


Bilim insanı olan doktor bir annenin hasta kızına can vermek uğruna, onu mücadele ettiği amansız hastalıktan kurtaracak ilacın bulunması yolunda feda ettiği canlar; “sahipsiz”,  kimsesi olmayan mültecilerdir. Fakat ilacı kullanacak olan Ebru avukattır ve mültecilerin tarafındadır. Bütün gerçekleri “günışığına” çıkaracak kişidir. Mücadele ettiği hastalık yetmezmiş gibi, sevdiği insanların arazlı vicdan duygularıyla da mücadeleye girişir. Birilerinden daha değersiz görülen mültecilerin de can taşıdığını ve kimsenin kimseden daha az değerli olmadığı gerçeğini hatırlatmak için sıkı bir savaş verir. Böylece o, kıyıya vurmuş milyonlarca denizyıldızından birini kurtarır, diğerlerini kurtarmanın bizim elimizde olduğu bilgisine göz kırparak.

Suç nedir? Peki ya ceza? Hem ne anlama geliyor şu “Adalet! Adalet!” dedikleri? Mutlak olanı var mıdır? Yoksa kişiden kişiye değişir mi? 

Cihan Aşar’ın  sahne tasarımını yaptığı oyunda ;  Sevtap Çapan, Ece Bozkaya ve Uğur Özbağı oynuyor. Yusuf Dündar’ın yazdığı, Genel Sanat Yönetmenliğini Sevtap Çapan’ın gerçekleştirdiği, Caner Bilginer’in yönettiği “ Günışığına Mektup” adlı oyun Mart ayı boyunca İstanbul’da Sahne Maslak, KATS sahne, Nezihe Muhiddin sahnesi, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi ve Profilo K.M de gösterimde olacaktır. 

TARİH               SAAT          YER 
16 Mart              20.30        Sahne Maslak
19 Mart              20.30        Kats Sahne
23 Mart              20.30        Nezihe Muhiddin Sahnesi
27 Mart              20.30       Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi
29 Mart              20.30       Profilo Kültür Merkezi

Anahtar Kelimeler: tiyatro p.a.s, günışığına mektup

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir