Haber

Güneşin Sofrasında-Nazım ile Brecht” ENKA Sahnesine Konuk Oluyor

Güneşin Sofrasında-Nazım ile Brecht” ENKA Sahnesine Konuk Oluyor

2017.03.16 00:00
| |
0
|
3803


Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 21 Mart Salı akşamı daimi sanatçısı ve büyük usta ve Dostlar Tiyatrosunu konuk ediyor...

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, Moda Sahnesi’nin başarılı bir performans gösterdiği “Seviyoruz ve Hiçbir Şey Bilmiyoruz”un ardından, 21 Mart Salı akşamı daimi sanatçısı ve büyük usta Genco Erkal ve Dostlar Tiyatrosunu konuk ediyor. Sözlü-müzikli bir ziyafete dönüşecek Güneşin Sofrasında-Nazım ile Brecht adlı oyun, 20’nci yüzyılın iki büyük ozanı Nazım Hikmet ile Bertolt Brecht’i müzikal bir söyleşiye davet ediyor.


29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, 13 Mart Pazartesi akşamı, Moda Sahnesi’nin büyük beğeni toplayan bir performansla sahneye taşıdığı Seviyoruz ve Hiçbir Şey Bilmiyoruz’u ağırladı. Birbirini hiç tanımayan biri evli, diğeri birlikte yaşayan iki çiftin, beklenmedik biçimde birbirine geçen hayatlarını konu alan oyun, göz dolduran oyunculuklarıyla ENKA seyircisinden büyük alkış aldı.

 

Büyük Usta Genco Erkal ENKA’da!
ENKA Kültür Sanat İbrahim Betil Oditoryumu’nun yeni konuğu, 21 Mart Salı akşamı “Güneşin Sofrasında-Nazım ile Brecht” oyunuyla,  Dostlar Tiyatrosu olacak. ENKA Kültür Sanat’ın daimi sanatçısı, büyük usta Genco Erkal’ın sahneye koyduğu ve Tülay Günal ile birlikte rol aldığı, sözlü-müzikli bir ziyafete dönüşecek Güneşin Sofrasında-Nazım ile Brecht,  20’nci yüzyılın iki büyük ozanı Nazım Hikmet ile Bertolt Brecht’i müzikal bir söyleşiye davet edecek. Oyunda, Timur Selçuk, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Cem Karaca, Edip Akbayram, Kurt Weill, Hanns Eisler gibi ustaların eserleri, sahnenin müzik aurasını oluşturacak.  Mizahın dolu dolu öne çıkacağı ve Erkal ile Günal’ın yaşamaya dair her şeyi tartışacağı oyun, saat 20.30’da başlayacak.
29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın, 5 Nisan tarihine kadar devam edecek etkinlik programı için facebook.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz.
Tam: 40 TL ve Öğrenci: 20 TL olarak fiyatlandırılan 29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: genco erkal, enka, dostlar tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir