Haber

GRİ Sahne Mart 2019

GRİ Sahne Mart 2019

2019.02.25 00:00
| |
0
|
3559


Kumbaracı Yokuşu’ndaki yeni sahnesinin açılışı ile yeniden seyircisiyle buluşan GRİ Sahne iki yeni oyunla sezona devam ediyor.

Kumbaracı Yokuşu’ndaki yeni sahnesinin açılışı ile yeniden seyircisiyle buluşan GRİ Sahne iki yeni oyunla sezona devam ediyor. Ülkemiz tiyatrosunun önemli eserlerinden Oktay Rifat’ın Yağmur Sıkıntısı oyunu 20 Mart prömiyeri ile seyirci ile buluşacak. Bunun yanında Seda Yüz’ün tek kişilik gösterisi #sıfırmakyaj seyirciyi güldürmeye Mart ayında da devam ediyor.

YAĞMUR SIKINTISI
Ülkemiz edebiyatının ve tiyatrosunun önemli yazarlarından Oktay Rifat’ın kaleme aldığı Yağmur Sıkıntısı 20 Mart Çarşamba GRİ Sahne’de prömiyer yapıyor. Evli bir çift olan ARİF ve İNCİ güne olağan bir sabah kahvaltısı ile başlar. İNCİ’nin sırrının ortaya çıkışı, ARİF’in korkunç intikamına ve İNCİ’nin geri dönüşü olmayan çöküşüne yol açar. İyi ile kötü, aşk ile para, huzur ile ihtiras arasındaki kadim ve çetin çatışma oyunda, insanca yaşamak arzusu ile hayatta kalma dürtüsü arasındaki çekişme ile anlam bulur.  

Yazan: Oktay Rifat
Yöneten: Ümit Doğan
Dekor / Kostüm Tasarımı : Ümit Doğan
Reji Asistanı: Süleyman Kun
Dekor Uygulama: Haluk Yüz
Oyuncular: Melis Özdemir, Ümit Doğan
Oyun Tarihleri: 20, 23, 27, 29 Mart
Oyun Saati: 20:30

SEDA YÜZ STAND UP 
#SIFIRMAKYAJ

Negatif düşüncenin gücüne inananların şovu #sıfırmakyaj’da Seda Yüz ezber bozan bakış açısı ve bir tutam erkek düşmanlığı ile sıcacık anne feminizmi yapmanın tarifini veriyor. Asi kızların diyet yapmak zorunda kaldığı, kadınların lambada yaparak cennete girdiği ve erkeklerin evlilik hayalleri kurduğu gösteride oyuncu; annelik, lohusalık ve evlilik kavramlarını ters yüz ediyor.
Yazan/Oynayan: Seda Yüz
Görsel Tasarım: Ümit Doğan

Oyun Tarihleri: 8, 14, 30 Mart 
Oyun Saati: 20:30
Biletler için tıklayınız. 

Adres: Kumbaracı Ykş., 7/A, Beyoğlu
Telefon: 2122323412 veya 5078451574
Sosyal Medya: grisahne
grisahne.com

Anahtar Kelimeler: gri tiyatro, #sıfırmakyaj, yağmur sıkıntısı

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir