Haber

GalataPerform Sezona Bir Yeni Oyunla Daha Giriyor!

GalataPerform Sezona Bir Yeni Oyunla Daha Giriyor!

2022.10.24 00:00
| |
0
|
1418


İspanya'nın genç ve ödüllü oyun yazarı Joan Yago'nun "Fairfly" adlı oyunu 23 Ekim Pazar 21.00'da DasDas Açık Sahne'de prömiyer yaptı


 

İspanya’nın genç ve ödüllü oyun yazarı Joan Yago’nun “Fairfly” adlı oyunu 23 Ekim Pazar 21.00’da DasDas Açık Sahne’de prömiyer yapıyor.

Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete, start-uplar ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren “Fairfly”, girişimlerin ortaya çıkışı ve girişimcilik kültürü hakkında bir komedi. Kendi işinizi kurmak, kaderinizin kontrolünü elinizde tutmanıza gerçekten izin veriyor mu? Arkadaşlık ve iş el ele gider mi? “Fairfly”, kendi şirketini kurmaya götüren motivasyonları sorguluyor ve bir iş projesinin ilk hayali ile gerçeklik arasındaki boşluğu bolca mizahla ortaya koyuyor. Katalan oyun yazarı Joan Yago’nun kendi ekibi La Calòrica ile kaleme aldığı Mark Levitas’ın yönettiği oyunda, Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Tuğçe Altuğ ve Barış Gönenen rol alıyor. 

Oyunun okuma tiyatrosu ve söyleşisi geçtiğimiz sene Yeni Metin Festivali 10 kapsamında Cervantes Enstitüsü’nün desteğiyle gerçekleşmişti ve yine bu sene değerli işbirlikleriyle GalataPerform’un sahneye taşıdığı oyunun prömiyeri 23 Ekim Pazar 21.00’da DasDas Açık Sahne’de gerçekleşecek. Oyun ayrıca 28 Ekim Cuma saat 20:30’da Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi Turhan Tuzcu sahnesinde izlenebilir. 

GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜNE İRONİK, SERT VE KOMİK BİR BAKIŞ

Otuzlu yaşlarındaki dört beyaz yakalı arkadaş, çalıştıkları şirketteki idari kesintiler nedeniyle işlerinin tehdit altında olduğunu görüyor. İlk iş, işlerini savunmak için savaşmak oluyor ancak daha sonra yıllar önce sahip oldukları parlak fikri gerçeğe dönüştürmeyi teklif ediyorlar. Yazarımız Joan Yago, karakterleri ve izleyicileri 5 yıllık bir fikir geliştirme sürecine taşıyor. Yago'nun neoliberal söylem, başarı ve çok para kazanma takıntısı hakkında dramla komediyi harmanladığı Fairfly, aynı zamanda girişimcilik balonunun, yeni başlayanların ve önerdiğimiz şey ile yaptığımız şey arasındaki mesafenin sert eleştirisi.
 

Yazan: Joan Yago & La Calorica
Çeviren: Seniz Coşkun Adıgüzel
Yöneten: Mark Levitas
Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter
Kostüm Tasarımı: Merve Ertan
Müzik Tasarımı: Bucan Ekin Şimşek
Uygulayıcı Yapımcı: Nezih Cihan Aksoy
Yapım Asistanı: Furkan Güder 
Işık Operatörü: Umut Rışvanlı
Ses Operatörü: Elmas Eliçe Çetinöz
Reji Asistanları: Ceren Köse – Emrecan Karakurum
Fotoğraf: Volkan Erkan 

Oyuncular: Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Tuğçe Altuğ, Barış Gönenen

Anahtar Kelimeler: GalataPerform

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir