Haber

Eskişehir Şehir Tiyatrosu 20 Yaşını Kutluyor.

Eskişehir Şehir Tiyatrosu 20 Yaşını Kutluyor.

2021.03.23 00:00
| |
0
|
2994


27 Mart 2001 yılında ilk kez perdelerini açan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yirminci yaşını kutluyor.


27 Mart 2001 yılında ilk kez perdelerini açan ve Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yirminci yaşını kutluyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen sanatsal faaliyetler hakkında kamuoyunu bilgilendiren Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Tolga Tümer, pandemi nedeniyle perdelerini açamadıklarını ancak buna rağmen Şehir Tiyatroları’nı dijital ortamda evlere taşıdıklarını ifade etti.


27 Mart, Dünya’da ve ülkemizde Dünya Tiyatro Günü olarak kutlanmasının yanı sıra aynı zamanda Eskişehir’de, Şehir Tiyatrolarının 20 yıl önce perdelerini ilk kez açtığı gün olması nedeniyle bir kat daha anlam kazanıyor. 20. yaşını kutlayacak olan Şehir Tiyatroları, Porsuk Konukevi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında gazeteciler ile bir araya geldi. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Tolga Tümer, Yönetim Kurulu üyesi Murat Atak, Genel Sanat Yönetmeni Yardımcısı Mustafa Kılıkçı ve dramaturlar Şafak Özen ile Sibel Arıcan’ın oluşturduğu heyet, Eskişehir Şehir Tiyatroları’nın 20 yılı hakkında kamuoyunu bilgilendirdiler.


Tiyatronun dünü ve bugününe değinen heyet, pandemi sürecinde perdelerin kapanması nedeniyle yaşanan sıkıntıları ve sanatçıların bu süreci nasıl değerlendirdiklerini gündeme getirdiler.  Dijital platformlarda seyirci ile buluşturulan ‘Perde Arası’ sosyal medya sohbetleri ile ‘Sesle Oyun’ ve ‘Masal Dünyası’ adlı projelerin içeriklerinden bahseden Genel Sanat Yönetmeni Tolga Tümer, Şehir Tiyatroları sanatçısı Ali Eyidoğan’ın proje yönetmenliğini üstlendiği ve projede görev alanların çalışmalarını titizlikle sürdürdüğü “Bitmez Bu Oyunlar” adlı belgeselden ayrıntılarıyla bahsetti. Belgeselin tanıtım videosu basın mensupları ile paylaşılırken, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde belgeselin belediyenin ve Şehir Tiyatrolarının sosyal medya hesapları üzerinden seyirciyle buluşacağı dile getirildi.


Pandemi nedeniyle mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısı, Şehir Tiyatroları sanatçılarının gazeteciler ile birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler: eskişehir şehir tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir