Haber

Ermişler Ve Günahkarlar 8 Kasım da Perde Diyecek

Ermişler Ve Günahkarlar 8 Kasım da Perde Diyecek

2022.10.30 00:00
| |
0
|
2000


Cevahir Besa Sahne'nin yapımcılığını üstlendiği, Anthony HOROWİTZ'in yazdığı, Zeynep AVCI'nın Türkçeleştirdiği...
Cevahir Besa Sahne’nin yapımcılığını üstlendiği, Anthony HOROWİTZ’in yazdığı, Zeynep AVCI’nın Türkçeleştirdiği, Onur ERBİLEN’in yönettiği “Ermişler ya da Günahkarlar” oyunu 8 Kasım 2022’de prömiyer yapmaya hazırlanıyor. Alışılagelmişin aksine farklı bir reji anlayışıyla sahneye taşınan oyun, seyircisiyle buluşmayı bekliyor.
Cevahir AVM’nin içinde bulunan ve sahneleriyle hemen her akşam seyircilerini güncel tiyatro oyunlarıyla buluşturan Besa Sahne, bu kez “Ermişler Ya Da Günahkarlar” oyunuyla seyircileri bilinç dışındaki örtük yanlarıyla yüzleştirmeye hazırlanıyor. Seyirciye insan doğasının vahşi, saldırgan, suça ve şiddete eğilimli yanlarını cesurca yazılmış metniyle sorgulatıyor. Kim “ermiş”? Kim “günahkar”? İçinizdeki ermiş ve günahkarı ortaya çıkarmaya, onlarla yüzleşmeye cesaretiniz var mı?
 
Ermişler Ya Da Günahkarlar”ın yönetmen koltuğunda “Köprüden Önce Son Çıkış, Hotel Erciyes Palas, Kör Baykuş, Escobar Funeral” gibi birçok oyundaki reji ve dramaturgi çalışmalarıyla seyircide etki uyandıran Onur ERBİLEN oturuyor.
 
Etkileyici performanslarıyla oyuncu kadrosunda; “Rüzgara Karşı Pişmaniye Yemek, Şaşkın Demokrat” oyunlarından izlediğimiz Aziz ÇOBAN, “Köpek, Edebi Barış, Parantez İçindeki Kadın, Güzel Bir Gün” oyunlarından tanıdığımız Burak DEMİR, “Bir Öyle Bir Böyle, Aşk Tamircisi, Oyun Nasıl Oynanmalı?”dan bildiğimiz Cemre Melis ÇINAR yer alıyor.
Tiyatro takipçilerinin heyecanla beklediği “Ermişler ya da Günahkarlar” oyununun biletleri Biletix, Biletinial, ilgili gişeler ve fırsat sitelerinden alınabilir.
 
Takvimi
 
8 Kasım 2022 BESA SAHNE CEVAHİR A SAHNE – 20:30 (PRÖMİYER)
9 Kasım 2022 BESA SAHNE CEVAHİR A SAHNE – 20:30
17 Kasım 2022 BESA SAHNE CEVAHİR A SAHNE – 20:30
18 Kasım 2022 MALL OF İSTANBUL MOİ SAHNE  - 20:00  
25 Kasım 2022 BURSA NİLÜFER BELEDİYESİ UĞUR MUMCU SAHNESİ – 20:30
26 Kasım 2022 ATAKÖY YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ MÜŞFİK KENTER SAHNESİ – 20:30  
 
 
Yazan : Anthony HOROWİTZ
Türkçeleştiren : Zeynep AVCI
Yöneten : Onur ERBİLEN 
Yönetmen Yardımcısı : Gizem Bilgi Su ŞAHİN  
Dekor Tasarımı: Selim CİNİSLİ
Işık Tasarımı: Mustafa TÜRKOĞLU - 
Kostüm Tasarımı : Deniz ÖNAL
Afiş Tasarımı : Özkan ERTÜRK
Afiş Fotoğrafları : Barış BİNGÜL
Makyaj: Makeupmaster DOROTİ
Asistan: Yağmur SIRMA – Sibel KOÇAK
 
Oynayanlar 
 
Styler : Aziz ÇOBAN
Dr. Farquhar : Burak DEMİR
Hemşire Plimpton : Cemre Melis ÇINAR
 
Seri katil biyografileri yazarı Mark Styler, yeni yazacağı kitap için psikiyatrinin sınırlarını zorlayan yöntemleriyle bilinen Fairfields Akıl Hastanesi’ne gelir. Azılı seri katillere ev sahipliği yapan bu hastanedeki Easterman adında bir seri katil onu yakından ilgilendirmektedir. Yazar Mark Styler, Easterman ile kısa bir görüşme yapabilmek için akıl hastanesinin sorumlusu gizemli Doktor Farquhar ve hemşire Plimpton’ı aşmaya çalışır. Bu engelleri aşma sürecinde içindeki ermiş ve günahkarla yüzleşmeye başlar: insan doğasının karanlık, vahşi, saldırgan, suça ve şiddete eğilimli yanlarıyla savaşmak zorundadır. Kariyerinde yükselmek için geldiği hastanede delilikle dahiliğin, korkuyla cesaretin, ölümle yaşamın iç içe geçtiği bir oyunun içinde kalır. Kim ermiş, kim günahkâr, kim?.. Kim?.. 
 
Ya siz? Sizin içinizdeki ermiş ve günahkarla yüzleşmeye cesaretiniz var mı?

Anahtar Kelimeler: ermişler ve günahkarlar, besa sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir