Haber

Dönme Dolap 17 Mart'ta Duru Ataşehir'de...

Dönme Dolap 17 Mart'ta Duru Ataşehir'de...

2022.03.10 00:00
| |
0
|
862


Duru Tiyatro’nun, Sedef Şahin ve Hakan Bilgin’in birlikte rol aldığı temposu yüksek, sürprizlerle dolu yeni oyunu "Dönme Dolap".
SEDEF ŞAHİN ve HAKAN BİLGİN’İN ROL ALDIĞI DURU TİYATRO’NUN YENİ OYUNU  “DÖNME DOLAP” 17 MART’TA  PERDELERİNİ AÇIYOR!
 
Duru Tiyatro’nun, Sedef Şahin ve Hakan Bilgin’in birlikte rol aldığı temposu yüksek, sürprizlerle dolu yeni oyunu “Dönme Dolap”, 17 Mart Perşembe akşamı 20.00’de Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde prömiyer yapıyor! Komedi, gizem ve dramanın iç içe geçtiği “Dönme Dolap” oyununun yönetmenliğini Emre Kınay üstleniyor. Oyun, prömiyerinin hemen ardından 18 Mart Cuma ve 19 Mart Cumartesi akşamları da saat 20.00’de Duru Tiyatro Ataşehir’de sahnelenecek. 
 
Fransız yapımcı, yönetmen, senarist ve oyun yazarı Eric Assous’un kaleme aldığı, dilimize Gencay Gürün tarafından çevrilen “Dönme Dolap”ta; Pierre 50’li yaşlarında evli ve bir çocuklu, evine sadık bir adamdır. Barda bir içki içip evine dönecekken 28 yaşında, genç ve hoş bir kadınla tanışır: Juliette… Pierre, Juliette’in sıcak ve çekici tavırlarına hayır diyemez, onu evine davet eder. Ancak evde sohbet giderek tuhaf bir hale gelir. Bu kadın kimdir ve neyin peşindedir? Gerçekten bir fahişe mi? Yoksa gazeteci mi? Yoksa bambaşka bir şey mi? Pierre’in karısının arkadaşı mı? Ya da…? Kadının her anlattığı hikâyeye inanan Pierre’i aslında, inanamayacağı bir başka sürpriz bekliyordur…
 
Yönetmen yardımcılığını ve ışık tasarımını Erkan Kalkan’ın, afiş tasarımını Ahmet Erdoğan’ın yaptığı oyunun dekoru ise Hakan Bilgin imzasını taşıyor. “Dönme Dolap” oyununun dekor sponsorluğunu ise, tasarım değeri olan mobilya ve aksesuarlarıyla dikkat çeken Gaen Studio markası üstleniyor. 
 
17 Mart 2022 Perşembe, 18 Mart 2022 Cuma ve 19 Mart 2022 Cumartesi akşamları saat 20.00’de Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde Black Box Sahne’de seyirciyle buluşacak “Dönme Dolap” oyununun biletleri gişeden, biletix.com, biletinial.com ve passo.com.tr adreslerinden temin edilebilir.
 
Adres: Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi
Barbaros Mah. Kızılbegonya Sok. No. 10 A -1 Ataşehir/İstanbul
Tel: 0216 338 56 86 - 0549 553 19 79
 
Bilgi için: durutiyatro.com
instagram.com/durutiyatro
 
DURU TİYATRO HAKKINDA
Mart 2005’te kurulan tiyatro topluluğu, bir repertuar tiyatrosu olarak yaşamına başladı. Eylül 2007’de “Maarif Kültür Merkezi” projesine başlarken, çağdaş bir kente yakışan, “duru” bir tiyatro yaratma düşüncesiyle yola çıkan Duru Tiyatro, 5 Ocak 2008’de, 8 dalda “En İyi” ödülleriyle ödüllendirilen ve Yılın Oyunu seçilen “Bana Bir Picasso Gerek” adlı oyunuyla perdelerini açtı.
 
GAEN STUDIO HAKKINDA
Gaen Studio, koleksiyonunu işlevlerinin ötesinde, karakterleri olan ve bulundukları mekânlarla çeşitli biçimlerde iletişime geçen bağımsız üniteler olarak sunuyor. Koleksiyonunu, kent yaşamının kısıtlı iç mekânlarını göz önüne alarak, çoğunlukla düşük ebatlı ve tek parça olarak geliştiren Gaen Studio, bunu yaparken yeni bir lüks tanımı öneriyor ve ürünlere yeni bir tasarım niteliği kazandırıyor. Tasarımlarını, güncel trendlerin ait olduğu zaman diliminden ayrıştırıp, endüstriyel ürünlerin tekrar eden detaylarından uzak duran, geniş bir zamana hitap eden parçalar haline getirmeye çalışan marka, bu bağlamda müşterilerin ürünlerle duygusal bir bağ kurmasını da ümit ediyor.
 
Gaen Studio 1950’lerden itibaren faaliyet gösteren şirketler zincirinin son halkası Standart TIM’in yeni markasıdır.
 
 

Anahtar Kelimeler: Dönme Dolap, duru tiyatro, duru ataşehir sahnesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir